Fudbalerke iz Sivca odnele bodove sa Bubnja

Sa utakmice Sumadija 1903-Polet (Sivac), za 29.10.2016
Fudbalerke Šumadije 1903 (plavi dresovi) nisu osvojile bodove na Bubnju, ali ostaju vicešampionke

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Prve lige Srbije u fudbalu za žene, ekipa Šumadije 1903 je kao domaćin poražena danas od Poleta iz Sivca rezultatom 1:2 (0:1), ali je zadržala drugu poziciju na tabeli.

Posle dve vezane pobede u gostima, u susretima sa Mačvom u Šapcu i Jagodinom sa po 3:2, fudbalerke Šumadije 1903 danas su neprijatno iznenadile svoje pristalice i izgubile bodove na Bubnju od ekipe Poleta iz Sivca.

Šumadinke su nastupile bez nekoliko prvotimki, poput golmana Jane Pantić i dva štopera Ivane Arsenijević i Milice Milosavljević, što je oslabilo odbranu, pa je trener Voja Milosavljević morao da ukaže poverenje devojkama omladinskog i kadetskog uzrasta, bez iskustva. One nisu imale snage da se suprotstave iskusnijoj ekipi iz Vojvodine, koja je prva došla u vođstvo nakon greške beka Anđele Milenković u 11. minutu, kada je u nastojanju da izbije loptu „poslužila“ napadača gostiju Viktoriju Časar, kojoj nije bilo teško da ovaj poklon lob – udarcem pretvori u pogodak.

Ovaj gol kao da je vezao noge domaćim fudbalerkama koje su grešile u prijemu i predaji lopte, a pred golom bile neprecizne. U drugom poluvremena Ivana Dukić je umesto mreže pogodila prečku.

Ipak, Šumadinke su smogle snage i u 84. minutu uspele da izjednače. Udarac iz ugla izvela je Branka Lazarević i poslala loptu pravo na glavu Jovane Mirković, kojoj je nije bilo teško da savlada golmana Poleta Tamaru Bastu za 1:1.

U tom trenutku očekivalo se da domaće fudbalerke mogu i do preokreta rezultata u svoju korist, ali se to nije dogodilo. Fizički spremnije fudbalerke Poleta iskoristile su kontranapad samo dva minuta nakon izjednačenja i postigle drugi pogodak. Posle centaršuta sa desne strane drugim golom na utakmici Viktorija Časar je pokopala nade domaćina i obezbedila pobedu gošćama iz Sivca.

Treba reći da fudbalerke sa Bubnja, iako visoko plasirane, u ovoj sezoni nisu na svom terenu zabeležile pobedu. Sa Lavice Dubočicom iz Leskovca odigrale su nerešeno, a kao domaćin pobedile su na terenu u Beloševcu ekipu Kolibrija iz Kuršumljije sa 11:1. Sa druge strane, sa četiri gostovanja ove sezone Šumadinke su donele devet bodova, uključujući tri boda iz duela sa gradskim rivalom Trijumfom, koji je odigran u Rekovcu.

I pored poraza u današnjem meču poslednjeg kola jesenje polusezone, fudbalerke Šumadije 1903 su sa 13 bodova zadržale drugo mesto na tabeli.

ŠUMADIJA 1903 – POLET (Sivac) 1:2 (0:1)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Irena Jakovac (Zemun).
Pomoćnice: Zorica Žujović (Ljig), Marijana Rajović (Beograd).
Strelci: Mirković u 84. za Šumadiju 1903, a Časar u 11. i 86. minutu.
Žuti kartoni: Miloradović (Šumadija 1903), Avramović, Časar (Polet).

ŠUMADIJA 1903: N. Milovanović, Anđela Milenković (Andrijana Milenković), Mijatović, Mirković, Dukić, Ilić (Živković), Jurišević, Miloradović, Lazić, Lazarević, Milosavljević.

POLET: Basta, Banjeglav, Avramović,  Zindović, Selak, Vujadinović, V.Časar, Govorčin, Šerko, Ilić, N.Časar

Danas su odigrane još dve utakmice 7. kola Prve lige Srbije u fudbalu za žene. Rad je na Banjici pobedio Mačvu sa 2:0, a Lavice Dubočica ekipu Kolibrija u Kuršumliji sa ubedljivih 4:0. Sutra je na programu duel između Jagodine i Trijumfa.

Posle ovog kola jesenji prvak je Rad iz Beograda sa 21, Šumadija 1903 druga sa 13 bodova, a ukoliko fudbalerke Trijumfa sutra pobede u Jagodini imaće isti broj bodova, ali zbog slabijeg međusobnog skora i gol-razlike ostaće na trećem mestu.