Bez iznenađenja na „Lagatoru“

fk-sumadija-1903
Šumadinci i pored dobre igre poraženi u Loznici (Foto: M. Jovičić)

I pored odlučnog otpora favorizovanoj Loznici, fudbaleri Šumadije 1903 pognutih glava napustili su „Lagator“, pošto su upisali svoj deveti poraz ove srpskoligaške jeseni. Domaćin je bio precizniji u završnici i slavio sa 3:1 (2:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, iako je Petrović u tri navrata zapretio domaćem čuvaru mreže Mitroviću, koji je sva tri puta izašao kao pobednik. Loznica je takođe pripretila preko Matića i Đurića, ali su mreže oba tima ostale netaknute.

Domaći su poveli u 55. minutu, posle akcije koju je inicirao rezrvista Janković, nastavio Đurić, a Nikola Lukić preciznim udarcem „zakucao“ loptu pod prečku.

Isti igrač je u 70. minutu iskoristio kontru svog tima i postigao drugi gol na meču, obezbedivši Lozničanima lepu zalihu u samoj završnici meča.

Tračak nade Šumadincima doneo je rezervista Đorić, kada je u 74. minutu pogodio sa nekih dvadesetak metara, ali je Stefan Stanojević golom iz slobodnog udarca tri minuta kasnije otklonio sve dileme oko pobednika ovog susreta.

LOZNICA – ŠUMADIJA 1903  3:1 (0:0)

LOZNICA
Stadion: „Lagator“.
Gledalaca: 250.
Sudija: Nenad Đorđević (Guča).
Strelci: Lukić u 55. i 70, S. Stanojević u 77. minutu za Loznicu, Đorić u 74. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: S. Stanojević (Loznica), Vlašić (Šumadija 1903).

LOZNICA: Mitrović, Todorović, S. Stanojević, Jevtić, Stanković, Matić (od 46. minuta Janković), Bogićević (od 72. minuta Nikolić), Lukić (od 86. minuta Dišić), Đurić, Maksimović, D. Stanojević.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Vulić, Marić, Ljujić, Vlašić, Petrović, Pantelić (od 46. minuta Knežević), Đurđević, Urošević (od 80. minuta Milosavljević), Todorović, Dobrić (od 64. minuta Đorić).

Nakon ovog poraza srpskoligaš sa Bubnja ostao je prikovan za dno tabele sa sedam osvojenih bodova. U sledećem, 13. kolu, Šumadija 1903 dočekuje Zlatibor iz Čajetine.