„Fenjeraš“ namučio Kragujevčane

Teže nego što se to očekivalo rukometaši Radničkog došli su do pobede u susretu sa poslednjeplasiranim timom ARKUS lige, Rudarom iz Kostolca, u oproštajnoj utakmici pred svojom publikom u SBB hali Jezero – 28:26 (12:10).

Psihološki rasterećena i izuzetno borbena ekipa iz Kostolca, koja je već davno izgubila sve izglede za opstanak u elitnom rangu takmičenja, prilično je namučila favorizovane Šumadince, primoravši ih da strepe za pobedu sve do same završnice susreta. Na kraju je ulogu „meč-vinera“ na sebe preuzeo Đušan Kasalović, čija su dva pogotka u samom finišu utakmice presudila popularnim „rudarima“.

Kragujevčani su bolje otvorili meč i kontrolisali su rezultat sve negde do sredine prvog poluvremena, kada gosti na krilima Vladimira Dimitrijevića dolaze do preokreta i minimalnog vođstva (6:5), koje su ubrzo uvećali na maksimalnih „plus dva“ (8:6). Ipak, Radnički u finišu prvog dela igre vraća rezultatsku prednost na svoju stranu i na odmor odlazi sa dva gola „viška“ – 12:10.

Svi pokušaji izabranika trenera Žikice Milosavljevića da steknu neku osetniju prednost u nastavku utakmice bili su uzaludni. Kostolčani su konstantno „disali za vratom“ Kragujevčanima, u par navrata su dolazili i do izjednačenja, pa čak i do vođstva koje nije dugo potrajalo. Kako se utakmica bližila kraju, tako su i rezultatske oscilacije postajale sve učestalije. U trenucima kada je to bilo najpotrebnije, odgovornost je preuzeo večeras izuzetno raspoloženi Kasalović, koji je sa dva pogotka u poslednjim minutima utakmice razrešio rezultatsku dramu u SBB Jezeru.

Upravo je pomenuti Kasalović bio najefikasniji akter susreta sa 7 postignutih golova, dok je na suportnoj strani prednjačio Adrijan Murina sa 6 pogodaka.

Večerašnja pobeda nije donela Kragujevčanima pomak na tabeli, tako da su ostali na sedmoj poziciji sa 28 osvojenih bodova.

Poslednju utakmicu u ovogodišnjem prvenstvu rukometaši Radničkog odigraće u sredu, 3. maja, protiv ekipe Šamota 65 u Aranđelovcu.

RADNIČKI – RUDAR 28:26 (12:10)

Dvorana: SBB Hala Jezero.
Sudije: Spasoje Kolak, Stanislav Milošević
Sedmerci: Radnički 7 (3), Rudar 3 (3)
Isključenja: Radnički 8 min, Rudar 2 min

Radnički: Maljević 1, Grubor 1, Stanisavljević 3, Prodanović , Mutavdžić 3, S. Đerić, Mojsilović 1, Kasalović 7, Knežević 2, Utvić 1, L. Đerić 5, Stanojev 4, Ivanović, Zlatanović (9 odbrana).

Rudar: Vuković (10 odbrana), Dončić, Murina 6, M. Đorđević, A. Đorđević, Ristić, Stevović 5, Milovanović (3 odbrane), Stojanović 2, Dizdar (2 odbrane), Jovanović 2, Blagojević 1, Dimitrijević 4, Milošević 3, Tatari 3.

Igrač utakmice: Miloš Vuković (Rudar).