Ekonomac poveo u finalnoj seriji plej-ofa

Kragujevački Ekonomac načinio je prvi korak ka osvajanju desete uzastopne titule prvaka države, pošto je večeras u svom „Jezeru“ bio bolji od Novog Pazara u prvoj finalnoj utakmici plej-ofa, rezultatom 3:0 (0:0).

Gledaoci u hali „Jezero“ imali su priliku da uživaju odličnoj utakmici dve ekipe koje definitivno igraju najlepši futsal u Srbiji ove sezone. Pazarci su se još jednom pokazali u dobrom svetlu i odolevali aktuelnom šampionu punih 26 minuta, ali je na kraju ipak do izražaja došao individualni kvalitet igrača Ekonomca, koji su zasluženo došli do trijumfa i vođstva u finalnoj seriji.

Prvo poluvreme donelo je dosta dinamičnu, ali i grubu igru, čemu u prilog ide i brojka od jedanaest dosuđenih prekršaja i dva žuta kartona. Golovi su, pak, izostali, iako je bilo prilika na obe strane terena.

Najpre je Milosavljević bio u dobroj poziciji da zatrese mrežu gostiju, a samo par sekundi kasnije, na drugoj strani terena nesmotrenost igrača Ekonomca mogao je da kazni Ninoslav Aleksić, nekadašnji član kragujevačkog tima, ali je Nemanja Momčilović pravovremeno reagovao i zaštitio svoju mrežu.

Minut kasnije zatresla se i stativa gola Novog Pazara nakon udarca Srđana Ivankovića, da bi u 17. minutu, nakon šestog prekršaja domaće ekipe, Radetinac imao veliku priliku da iz kaznenog udarca sa deset metara donese gostujućem timu početnu prednost, ali je katastrofalno šutirao i promašio čitavu konstrukciju gola.

U finišu prvog dela susreta Ekonomac je imao dve lepe šanse da dođe do vođstva. Prvo je pokušaj Igora refleksno zaustavio sjajni Mirza Hot, koji je sedam sekundi pre odlaska u svlačionicu kardinalno pogrešio i „poklonio“ domaćinu indirektan udarac, koji je ostao neiskorišćen, tako da se na odmor otišlo bez golova.

Prečka koju je Brazilac Igor pogodio u drugom minutu nastavka bila je samo najava još većih uzbuđenja u drugih dvadeset minuta susreta. Usledio je lukav pokušaj Perića, koji je Hot osujetio, baš kao i pokušaj Matijevića minut kasnije.

Golman Novog Pazara ipak je primoran da potpiše kapitulaciju u 26. minutu. Igor je iz kornera nabacio loptu Ivankoviću na volej, a reprezentativac Bosne i Hercegovine ovoga puta nije propustio šansu da svom timu obezbedi željeno vođstvo.

Mogao je Ivanković minut kasnije da duplira prednost svog tima, ali se ovoga puta isprečio Hot. Golman Novog Pazara istakao se i par sekundi kasnije, kada je odbranio udarac Igora.

U 28. minutu zbog prigovora isključenje je zaradio trener Ekonomca Predrag Rajić, pa je kormilo kragujevačkog tima u svoje ruke preuzeo pomoćni trener Vidan Bojović, naravno pod budnim Rajićevim okom, koji je završnicu meča ispratio sa tribina.

Dva minuta kasnije, u 30. minutu, klupa Ekonomca je još jednom poskočila od radosti, nakon što je divnu akciju kragujevačkog tima pogotkom krunisao iskusni Ukrajinac Sorokin za 2:0.

Zahuktali „studenti“ se tu nisu zaustavili, već su pohitali da postignu i treći pogodak, što im je i pošlo za nogom u 33. minutu, kada je Igor pokazao kakav je majstor i snažnim udarcem maltene „pocepao“ mrežu Mirze Hota za konačnih 3:0.

Trener Novog Pazara Marko Gavrilović je u finišu utakmice pokušao sa još jednim igračem u polju umesto golmana, ali ni to nije urodilo željenim plodom, pošto je mreža Ekonomca do isteka svih četrdeset minuta ostala netaknuta.

Aktuelni šampion je tako poveo u finalnoj seriji i mogao bi već da u revanšu, koji se igra u subotu, 8. juna u dvorani „Pendik“, proslavi osvajanje desete uzastopne, a ukupno jedanaeste titule državnog prvaka.

Ukoliko se, pak, to ne dogodi, i Pazarci uzvrate udarac, treća, odlučujuća utakmica finalne serije biće odigrana u hali „Jezero“, gde će Ekonomac svakako imati veće šanse za konačan trijumf.