Ekonomac poklekao u finišu

Izuzetno zanimljiv meč 14. kola Prve futsal lige Srbije odigrali su Ekonomac i niški Vinter Sport u „SBB Jezeru“. Dva puta su gosti vodili, a Kragujevčani uspevali da anuliraju zaostatak, da bi minut pre kraja utakmice Jovan Đorđević obezbedio trijumf gostima iz Niša.

Nišlije su do prednosti stigle već u 4. minutu preko Maksimovića. Izjednačio je junak pobede nad Vranjem u Kupu Srbije Kristijan Vasić u 11. minutu, a kako do isteka prvih dvadeset minuta igre više nije bilo golova, na pauzu se otišlo sa nerešenim rezultatom – 1:1.

U drugom minutu nastavka gosti preko Ramadanija ponovo dolaze do vođstva, ali je usledio momentalni odgovor od strane Radojičića za novo rezultatsko poravnanje – 2:2.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 39. minuta, kada je Jovan Đorđević obezbedio niškom timu i treće vođstvo na utakmici, ovoga puta trajnog karaktera.

Vinter sport se ovom pobedom približio drugoplasiranom Novom Pazaru na samo bod zaostatka, dok je Ekonomac ostao prikovan za osmu poziciju sa 11 osvojenih bodova.

I u narednom kolu „studenti“ će biti domaćini, ovoga puta ekipi Zemun Samo pravo, koja je za jedno mesto bolje plasirana na tabeli u odnosu na kragujevački sastav.

EKONOMAC – VINTER SPORT 2:3 (1:1)

„SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Nebojša Panić (Beograd), Vladan Radulović (Beograd) i Strahinja Radović (Kragujevac).
Strelci: 0:1 Maksimović u 4, 1:1 Vasić u 11, 1:2 Ramadani u 22, 2:2 Radojičić u 22, 2:3 J. Đorđević u 39. minutu.
Žuti kartoni: Rosić (Ekonomac), Ramadani, Ilić (Vinter sport).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 9 (5-4), Vinter sport 7 (3-4).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, RADOJIČIĆ, ROSIĆ, Marković, Milivojević, Brdar, Vranić, Rajić, Tadić, Jovanović, Milovanović, Milenković.

VINTER SPORT: P. PAVLOVIĆ, MAKSIMOVIĆ, M. ĐORĐEVIĆ, ILIĆ, LEKIĆ, Vasić, J. Đorđević, Cenić, M. Pavlović, Stojanović, Ramadani.