Dva seta mučenja, a onda totalna dominacija: Radnički prizemljio Nišlije i vratio se na pobednički kolosek

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog uspešno su se iskupili za dva minula poraza u duelima sa Mladim radnikom i sigurnim trijumfom nad povratnikom u najviši rang takmičenja, ekipom Niša, pokazali da se polako vraćaju u prepoznatljivu formu – 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 25:15).

Prva dva seta su nagoveštavala veliku borbu na parketu hale „Jezero“ i neizvestan epilog, ali su potom Kragujevčani pojačali tempo i u silovitom naletu prosto pregazili Nišlije u trećem i četvrtom setu. Veliki broj grešaka koji su pravili tokom utakmice (ukupno 26) izabranici trenera Alekse Brđovića uspešno su kompenzovali sigurnim prijemom (58 posto pozitivnog, 39 idealnog), što im je uz večeras veoma raspoložene krajnje napadače Krasteva i Stoilovića obezbedilo prevagu u večerašnjem susretu.

Suočeni sa imperativom pobede, Kragujevčani su nešto nervoznije otvorili meč, pa su uvodni minuti prvog seta pripali gostima. Međutim, već polovinom seta Šumadinci dolaze do svoje igre i počinju da lome otpor svog rivala. U rezultatski tesnom finišu do izražaja je došlo iskustvo odbojkaša Radničkog, pre svih Filipa Stoilovića, koji je sa 11 osvojenih poena predvodio Kragujevčane do početne prednosti u setovima – 25:23 (1:0).

Zavidnih 66 odsto realizacije napada u prvom setu, Šumadinci su bukvalno prepolovili u narednoj deonici. I pored toga uspevali su da održe korak sa Nišlijama, koje su serijom uspešnih blokova u samoj završnici seta uspele da dođu do rezultatskog poravnanja – 25:20 (1:1).

Uplašila se tada malobrojna publika u „Jezeru“ da će Radnički nakon izgubljenog drugog seta nastaviti da posrće, ali se desilo potpuno suprotno. Šumadinci su podigli nivo igre u napadu, pojačali sigurnost na prijemu i na prilično lak i ubedljiv način rešili naredne dve deonice u svoju korist za konačnih 3:1.

Tandem Krastev-Stoilović bio je nerešiva enigma za Nišlije na večerašnjoj utakmici. Bugarski internacionalac je meč završio sa 25 osvojenih poena, uz više nego solidnih 59 odsto realizacije napada (41-24), dok je nekadašnji MVP Super lige i dugogodišnji internacionalac imao nešto skromniji učinak od 23 poena, uz takođe solidnih 53 odsto realizacije napada (40-21).

Kod gostiju iz Niša jednocifren učinak prebacili su samo Dušan Đokić sa 12 i Aleksa Matić sa 11 osvojenih poena.

Radnički je nakon večerašnje pobede na skoru 7-3 i trenutno drži četvrtu poziciju na superligaškoj tabeli.

Šumadinci će u sredu ugostiti novosadsku Vojvodinu u odloženom meču 9. kola, a zatim u „Jezero“ stiže Takovo iz Gornjeg Milanovca.