Duplo golo rukometaša i rukometašica Radničkog

Obe selekcije Rukometnog kluba Radnički nisu imale sreće ovog vikenda. Rukometaši su, krajnje neočekivano, poraženi na gostovanju „fenjerašu“, ekipi Uba (34:37), dok su rukometašice izgubile na svom parketu od Crvene zvezde (21:29).

Derbi sa beogradskim Partizanom očigledno je iscrpeo energetske resurse čete trenera Zlatka Petronijevića, koja je na gostovanju novajliji u ligi, koji u prvih šest kola nije osvojio niti jedan bod, upisala treći poraz u sezoni – 34:37 (17:15).

Nakon prvog poluvremena, koje su Kragujevčani okončali sa dva gola „viška“ (17:15), Ubljani su sredinom drugog dela igre preuzeli kontrolu nad rezultatom, koju su sačuvali do isteka šezdesetog minuta. Šumadinci su se borili, pokušavali da uhvate rezultatski priključak, ali su na kraju bili primorani da potpišu kapitulaciju.

Dušan Panovski bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 7 postignutih golova, dok su u redovima Radničkog prednjačili Miloš Barudžić i Petar Panić sa po 9 postignutih golova.

Kragujevčani su uprkos ovom neočekivanom porazu zadržali šesto mesto na tabeli sa sedam osvojenih bodova.

Rukometašice Radničkog nisu uspele da odole povratniku u najviši rang takmičenja, ekipi beogradske Crvene zvezde, koja je trijumfom u „Jezeru“ izbila na čelo superligaške tabele – 21:29 (9:12).

Dobro su se Kragujevčanke držale sve negde do polovine drugog poluvremena, kada su se „crveno-bele“ odlepile na velikih osam golova „viška“ (22:14). Ovu prednost gošće su sigurnom igrom uspele da sačuvaju do kraja utakmice za četvrtu pobedu u nizu.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Sara Garović sa 6 pogodaka, koliko su na drugoj strani postigle Valentina Božinović Helena Inđić.

Bio je ovo peti uzastopni poraz Kragujevčanki, koje su, uz kruševački Napredak, trenutno najbliže poslednjeplasiranoj Vojvodini sa samo dva osvojena boda u prvih šest kola.

Narednog vikenda rukometaši Radničkog dočekuju šabačku Metaloplastiku, dok rukometašice odlaze na megdan kruševačkom Napretku.