Dudini momci – Sa Krletom „druga pesma“. Mlade košarkašice nemoćne na EP..

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila Slovačku u trećoj utakmici u grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Sloveniji naredne godine. Povratak kapitena Krstića vidno poboljšao igru naše ekipe.

Mlade košarkašice na prvenstvu evrope u Mađarskoj, nakon trovanja hranom pre par dana, ne uspevaju da se vrate u ritam. Poraz i od Francuskinja. Četvrtfinale pod velikim znakom pitanja.

U trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se održati u Sloveniji naredne godine, naša seniorska reprezentacija je uspela da se psihološki vrati nakon  nesrećnog poraza od Crnogoraca u poslednjoj sekundi meča u Kombank areni. U utorak popodne pobeđena je ekipa Slovačke.

Naši košarkaši su već na poluvremenu imali 17 poena razlike i 56 postignutih poena. Sjajno raspoređeni poeni, kapiten Krstić se poptuno vratio u formu i videlo se koliko je nedostajao. Bjelica, Teodosić, Mačvan, svi oni su bili raspoloženi i dvocifreni i nijednog momenta nije bilo razloga za  brigu kada su bodovi u pitanju.

Teodosić je imao najveću minutažu, 27 minuta, trojke 5/8, a u strelce se nije upisao samo Marko Kešelj, koji je odradio sjajan posao u odbrani i skoku. Odličnim šutem za tri poena (13/25), dosta slobodnih šuteva i pravljenje rezultatske prednosti u ranoj fazi meča koja donosi opuštenost pri šutu, navele su na krajnji rezultat utakmice 93:71 (24:26, 15:30, 13:23,   19:14). Isprobane varijante zonskog presinga sa Mačvanom napred, Dača Anđušić se vratio u tim i dobro odigrao.

Naši momci nastavljaju kvalifikacioni ciklus u kome se utakmice u proseku igraju na svaka dva do tri dana.

Na Evropskom prvenstvu mladih košarkašica u Mađarskoj, ovih dana se dosta priča o trovanju hranom naših devojaka i stručnog štaba. Bez pola ekipe, naše devojke su poslednje dve utakmice postigle prosečno po 45 poena, što nije dovoljno za pobede i dobre rezultate. Još uvek nije sve izgubljeno, ali i druga faza u ovakvim okolnostima je sasvim zadovoljavajuća.

Poslednja utakmica u popodnevnim satima je odigrana protiv raspoloženih Francuskinja. Naše devojke su izgubile od Francuske 68:44, u igri „mačke i miša“. Francuskinje sada imaju i prvu pobedu u drugoj fazi i u direktnom duelu sa glavnim konkurentom za 1/4 finale.

Naše devojke igraju sutra protiv Ukrajine poslednju utakmicu pred četvrtfinale.

Puleni Dude Ivkovića nastavljaju protiv Estonije u Beogradu, pa gostuju neugodnom Izraelu.