Drugi set prelomio

OK RadnickiOdbojkaši Radničkog poraženi su večeras u hali „Jezero“ od novosadske Vojvodine NS Seme, u utakmici 7. kola Super lige Srbije. Novosađani su slavili sa maksimalnih 3:0 (25:21, 28:26, 25:19), a presudio je drugi set u kome Kragujevčani nisu iskoristili čak tri set lopte.

Krenuli su Novosađani furiozno u prvom setu, maksimalno koristeći nešto lošiji prijem domaćina. Poveli su izabranici Nedžada Osmankača sa čak 11:3, ali su se Kragujevčani vratili u igru i vezali nekoliko poena na servis kapitena Vulovića.

Prilazili su domaći u dva navrata na svega dva poena zaostatka, ozbiljno pripretivši gostima iz Srpske Atine. Međutim, oba puta su odbojkaši Vojvodine izdržali te nalete svog rivala, te su na kraju dobili ovu deonicu sa 25:21.

U finišu prvog seta, trener Radničkog Predrag Srećković izveo je Vladimira Čedića i nije ga vraćao u igru do kraja susreta. Nešto slično je uradio i sa kapitenom Vulovićem, koji je izašao početkom drugog seta, a vratio se na parket tek u finišu trećeg perioda. Umesto njih dvojice, šansu da se pokažu u pravom svetlu dobili su supertalentovani Aleksa Matić i Miodrag Milutinov.

Upravo je mladi Matić bio centralna figura drugog seta, čiji je početak obeležio dosta loš servis oba tima. Poveli su Novosađani sa 9:5, ali je tada Matić sa dva vezana poena, uz odlične servise Martinovića, doveo svoj tim do izjednačenja – 9:9.

To je primoralo trenera Vojvodine Osmankača da zatraži minut odmora, nakon čega se igralo maltene poen za poen. Sjajno su se borili Kragujevčani u ovom periodu igre, ali kad god su bili u situaciji da prelome rezultat u svoju korist, obično bi usledila neka neshvatljiva greška pri bloku ili na servisu.

Ipak, u samom finišu seta odbojkaši Radničkog uspevaju da vežu nekoliko poena i pređu u vođstvo. Tada je na scenu stupio mladi Aleksa Matić, koji je prvo poentirao iz polja, a zatim upisao i as, da bi Martinović doneo Kragujevčanima tri set lopte.

Nažalost, u prevelikoj želji da efektno završi ovaj set, Matić pravi servis grešku, koja je poslužila kao uvod u seriju Novosađana od tri uzastopna poena za set loptu. Poenima Milutinova i Martinovića domaći dolaze do preokreta i do nove prilike da reše ovaj set u svoju korist, ali je tada proradio Premović, vezao dva poena, da bi na kraju mladi Matić pogrešio za vođstvo odbojkaša Vojvodine od 2:0.

Propuštena šansa u drugom setu odrazila se na igru Kragujevčana u narednoj deonici. Uspevali su izabranici trenera Predraga Srećkovića da održavaju rezultatski korak za svojim rivalom, čak su se u jednom trenutku primakli i na samo poen zaostatka (10:11), ali su u završnici seta Premović, Petrović i drugovi stekli odlučujuću prednost.

RADNIČKI – VOJVODINA NS SEME  0:3 (21:25, 26:28, 19:25)