Drenovčani odneli bodove iz Kolonije (FOTO)

Lider na tabeli Borac iz Drenovca danas je zabeležio pobedu u derbiju 10. kola Prve gradske lige, savladavši kao gost ekipu Kolonije sa 2:0, golovima Nikolića i kapitena Slovića, čime je zadržao prvo mesto u trci sa Srbijom iz Ilićeva i Pobedom iz Beloševca.

Fudbaleri Borca odigrali su sigurno i zasluženo osvojili bodove u derbiju Prve gradske
lige

Susret je odigran na tvrdom terenu u Staroj radničkoj koloniji, koji je, kako se pokazalo, više odgovarao čvrstoj i fizički bolje pripremljenoj ekipi iz Drenovca. Iako su gosti došli sa tankom klupom, na kojoj je bilo samo dva igrača, i to je bilo dovoljno da Borac, koji predstavlja prijatno iznenađenje u jesenjem delu sezone uključenjem u borbu zabeleži novu pobedu.

Drenovčani u svojim redovima imaju nekoliko iskusnih igrača, koje predvodi kapiten Mile Slović. I pored toga što nemaju visoke ambicije, oni u svaku utakmicu ulaze vrlo motivisano, braneći boje svog kluba i sela Drenovca.

Igrači Borca bili su efikasniji i postigli dva gola, što je bilo dovoljno za pobedu

Domaći tim pokušavao je dugim loptama da osvoji teren protivnika, ali je odbrana Drenovčana svojski odolevala.

Ekipa Borca došla je u vođstvo u 29. minutu. Lazarević je uposlio Nikolića, koji je izašao pred golmana Jovanovića i iz drugog pokušaja uspeo da ga savlada.

Nekoliko minuta kasnije, na drugoj strani pripretio je Mijanović glavom posle slobodnog udarca, ali je bio zamalo neprecizan. U finišu prvog poluvremena sa desne strane šutirao je Lazarević, odbijena lopta došla je do Nikolića, čiji je udarac sa ivice peterca izblokiran.

Ekipa Kolonije nije uspela da postigne gol i izgubila je bodove

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao kapiten i jedan od najiskusnijih u redovima Kolonaca Dušan Ristić, koji je pokušao da poveže redove domaćina i dovede do preokreta. On je pokušao u 50. minutu da izjednači šutem sa oko pet metara, lopta je nezgodno odskočila, ali je golman Drenovčana Krsmanović dobro reagovao i prstima stigao da izbaci preko prečke.

Dragan Nikolić i Mileta Slović su obezbedili Borcu nove bodove

U jeku pritiska domaćina, fudbaleri Borca postigli su i drugi pogodak. Posle kontranapada i duge lopte, utrčao je Slović i u situaciji „jedan na jedan“ loptu poslao kroz noge istrčalog Jovanovića u praznu mrežu.

I posle dupliranog vođstva protivnika domaći igrači se nisu predavali. Pojačali su pritisak, ali je odbrana Borca delovala sigurno. Napadači Kolonije bili su neprecizni ili su njihovi udarci završavali u rukama protivničkog golmana, u čemu se najviše „istakao“ rezervista Radić, pa je na kraju slavio gost iz Drenovca.

U finišu utakmice igrači Kolonije (tamni dresovi) su se ispromašivali i izgubili bodove

KOLONIJA – BORAC (D) 0:2 (0:1)

Igralište: U Staroj radničkoj koloniji.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marko Dačović (Kragujevac).
Pomoćnici: Lazar Stoimirović, Nikola Mujović (obojica iz Kragujevca). Strelci: Nikolić u 29. i Slović u 60. minutu.
Žuti kartoni: Mitić, Radić (Kolonija), Vlašković, Janković (Borac).

KOLONIJA: Jovanović, Cvetanović, Planić, Mitić (od 57. Mirić), Pavlović (od 46. Ristić), Đurić, Stefanović, Marković, Sudimac, Rmuš, Mijanović (od 61. Radić).

BORAC: Krsmanović, Obradović (od 57. Sretenović), Vlašković, Prodanović, Janković, Lazarević (od 88. Nedeljković), Grba, Begani, Slović, Dobrić, Nikolić.

U ostalim susretima 10. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Sloga (D) – Zastava 5:0, Bagremar – Pobeda 0:3, Kutlovo – Šumadija 1934 4:2, Srbija – Jedinstvo 1:0, Maršić – Mladost 5:1, Šumadinac – Sloboda (G) 0:0.

U vođstvu je i dalje Borac sa 27 bodova, dva više od Srbije iz Ilićeva i tri u odnosu na Pobedu iz Beloševca.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je 9. kolo, u kome je najubedljiviju pobedu zabeležio Jadran u susretu sa Vinogradima DB (6:1). Efikasan je bio i 21. okobar, koji je pobedio Ćavu sa 5:1. Jedinu pobedu u gostima zabeležilo je Bratstvo iz Erdeča u Dobrači (4:3), Slavija je savladala Divostin sa 2:1, a Sloga je u Lužnicama odigrala bez pogodaka sa Košutnjakom.

U vođstvu su Sloga i 21. oktobar sa po 18 bodova, a bod manje imaju Slavija i Bratstvo.