Resničani obezbeđuju „zimnicu“

Promena trenera u Budućnosti iz Resnika donela je pozitivne promene. Resničani su juče zabeležili četvrtu pobedu u susretu sa Gočom iz Vrnjačke Banje (3:2) i priključili se ekipama koje konkurišu za sredinu tabele. Vodojaža je osvojila bod u Raški, a Korićani su poraženi u Kovačima kod Kraljeva.

Fudbaleri Budućnosti igraju sve bolje i skupljaju bodove za sigurnije proleće

Kragujevački zonaši su proteklog vikenda od dvanaest mogućih osvojili sedam bodova. Šumadija 1903 i Budućnost iz Resnika iskoristili su prednost domaćeg terena i zabeležili pobede. Zonaš sa Bubnja u subotu je savladao Šumadiju iz Toponice, a Grošničani su juče osvojili bod u duelu sa Banom u Raški (2:2).

Budućnost je do trećeg kola bila bez bodova, posle dolaska trenera Dragoslava Ristovića iz Vodojaže osvojila je 13 bodova i pobegla sa začelja tabele.

Iako su gosti iz Vrnjačke Banje došli u Resnik sa „tankom klupom“, Resničani su gol odluke postigli u samom finišu utakmice. i pored toga što su prvi došli u vođstvo.

Već u 4. minutu bilo je 1:0 za domaćina. Posle centaršuta Beloice sa leve strane, Brdar je glavom loptu smestio u mrežu. Gosti su brzo sredili svoje redove i uspeli su da preokrenu rezultat u svoju korist. Grković je ušao preko desne strane i izjednačio na 1:1.

Ovaj pogodak uneo je nervozu u odbrambeni red domaćina, što je iskoristio Drobnjak i preokrenuo rezultat u korist Vrnjčana – 2:1. Ipak, domaći tim je napadao i stvarao šanse, jer se nije mirio sa eventualnim porazom. Pet minuta pre odlaska na odmor, uspeli su Resničani da izjednače na 2:2.

U drugom poluvremenu bilo je šansi na obe strane, jer su obe ekipe žarko želele bodove. Više spretnosti i sreće imali su izabranici domaćeg trenera Ristovića, koji su uspeli da u finišu utakmice postignu i treći pogodak. U 89. minutu lopta ubačena iz auta došla je pred gol Šurbatovića, gde se napravila velika gužva. Posle odbijene lopte najprisebniji bio je Marko Lepović i glavom loptu sproveo u mrežu za 3:2 i četvrtu pobedu Budućnosti u ovoj sezoni.

Sa 13 osvojenih bodova, zonaš iz Resnika izašao je iz opasne zone i priključio se ekipama koje konkurišu za sredinu tabele.

– Budučnost može da ostane u zoni. Pokušavamo da osvojimo što više bodova u prvom delu sezone, a u zimskom prelaznom roku pojačamo ekipu sa još pet-šest igrača – procenio je trener Ristović posle jučerašnje pobede nad ekipom Goča iz Vrnjačke Banje.

BUDUĆNOST (R) – GOČ 3 :2 (2:2)

Stadion: U Resniku.
Sudija: Nenad Simović (Kraljevo).
Strelci: Brdar u 4.i 40. i Lepović u 89. za Budućnost, Grković u 18. i Drobnjak za Goč u 31. minutu.
Žuti kartoni: Beloica, Mimović, Trifunović (Budućnost), Žerađanin, Andrejić, Apostolović, Ignjatović (Goč).

BUDUĆNOST: Nastić, Stefanović, Lepović, Stevanović (od 73. Baković), Mimović, Milosavljević, Beloica, Vasović, Trifunović (od 89. Radovanović), Brdar, Vasiljević (od 46. Pavlović).

GOČ: Šurbatović, Grković, Ignjatović, J. Apostolović, Gavrilović (od 83. Nišović), Daković, Žerađanin, Dobnjak, S. Apostolović, Andrić, Bogdanović.

Važan bod osvojili su Grošničani u Raški. Bane je poveo na samom početku utakmice golom Goljovića u prvom minutu, ali je Sretenović u 18. izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu zonaš iz Raške ponovo je došao do rezultatske prednosti pogotkom Simića u 61. minutu, da bi do novog izjednačenja Vodojaža došla posle jedanaesterca u 68. minutu. U kaznenom prostoru domaćina oboren je Sretenović, a penal je izveo najbolji strelac Grošničana Nedeljković. Golman je odbranio prvi udarac, ali je lopta došla na glavu Nedeljkovića, kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

Nikola Nedeljković postigao je još jedan važan pogodak za Vodojažu

Korićani su poraženi od Apolona 2018 u Kovačima sa 3:0.

U narednom kolu Šumadija 1903 u gradskom derbiju gostuje ekipi Korićana, a Grošničani dočekuju Budućnost iz Resnika.