Drama u Amštetenu: Radnički preko „zlatnog seta“ u 1/16 finala

Velika drama viđena je večeras u dvorani „Johan Pelc“, u okviru revanš meča drugog kola Čelendž kupa, između odbojkaša Radničkog i Amštetena.

U regularnom toku, Amšteten je slavio sa 3:0, po setovima 25:23, 25:20 i 25:23. Na kraju, posle dobijenog „zlatnog seta“ (15:13), Kragujevčani idu dalje.

U prvom setu viđena je velika borba.

Domaćin je krenuo žestoko, ali im odbojkaši Radničkog nisu dozvoljavali da stvore osetniju razliku. Posle prvog tehničkog tajm-auta, Radnički dolazi do prvog vođstva na meču (9:8), ali odbojkaši Amštetena ubrzo ponovo prelaze u vođstvo. U samom finišu seta viđena je prava drama. Radnički je imao minimalnu prednost (23:22) i kada se činilo da će uspeti da dobije ovaj set, domaći prave brejk, preokreću rezultat i dobijaju prvi set sa 25:23.

To kao da je saseklo igrače Radničkog, a to emotivno pražnjenje posle uzbudljivog prvog seta, bilo je vidljivo u narednom setu.

Drugi set je protekao u potpunoj kontroli odbojkaša Amštetena, koji su od početka seta imali prednost koju nisu ispuštali do kraja seta. Na kraju je rezultat drugog seta glasio 25:20 za Austrijance.

Treći set je, poput prvog, doneo velika uzbuđenja. Amšteten je opet diktirao tempo, ali odbojkaši Radničkog nisu dozvoljavali domaćim odbojkašima da naprave osetniju prednost. Posle drugog tehničkog tajm-auta, Radnički preokreće rezultat i prelazi u vođstvo (17:16). Međutim, sledi identičan epilog kao u prvom setu i na kraju, posle brejka, odbojkaši Amštetena dobijaju treći set sa 25:23, a time i ovaj meč, tako da je „zlatni set“ odlučivao ko će nastaviti takmičenje u Čelendž kupu.

I onda, kada je bilo najpotrebnije, odbojkaši Radničkog su pokazali karakter i kvalitet. Amšteten je poveo na početku seta (3:2) i još jednom pre odlaska na prvi tehnički tajm-aut (7:6), i to je bilo sve što su uspeli da urade do kraja seta. Radnički je opet poveo sa 8:7 i sigurnom igrom održavao prednost do kraja seta, koji je završen rezultatom 15:13 za Kragujevčane, koji slave prolazak u narednu rundu takmičenja.

Odbojkaši Radničkog zaslužuju sve pohvale za veliku borbenost, za mentalnu snagu u odsudnim trenucima, koja im je donela plasman u 1/16 finala Čelendž kupa, gde će ih čekati ekipa Orien Dutinhema iz Holandije.

Prva utakmica će se odigrati od 4. do 6. decembra u dvorani “Jezero”, a revanš 11. – 13. decembra u dvorani SC “Omni” u Apeldornu.

Hipo Amšteten – Radnički 3:0 (25:23, 25:20, 25:23 – zlatni set 13:15)

Dvorana: „Johan Polc” u Amštetenu.