Drama pripala Solunjanima

Sjajan meč viđen je večeras u „Jezeru“. Radnički i PAOK priredili su pravu poslasticu svim ljubiteljima odbojke u Kragujevcu, u okviru prvog meča osmine finala CEV kupa. Na kraju su se radovali gosti, koji su slavili sa 3:2 (25:17, 25:18, 22:25, 30:32, 16:14) i tako stekli minimalnu prednost pred revanš u Solunu za nedelju dana.

Izabranici Dejana Matića su se borili kao lavovi večeras i nema im se šta zameriti. Malo je falilo da posle prva dva izgubljena seta Kragujevčani dođu do potpunog preokreta, ali na kraju ipak nisu imali dovoljno snage i koncentracije, pa im se pobeda izmigoljila iz ruku.

Grci su bolje ušli u ovaj meč, ali su do odlučujuće prednosti u prvom setu došli tek posle drugog tehničkog tajm-auta. Kada su gosti otišli na „plus šest“ u finišu seta (21:16), bilo je jasno da će ova deonica pripasti njima. Na kraju je bilo 25:17 za tim iz Soluna.

U drugom setu opet totalna dominacija Solunjana, koji su od samog starta ove deonice nametnuli svoj ritam. Imali su gosti u jednom trenutku i deset poena prednosti (20:10), što ih je malo „uljuljkalo“, pa je Radnički smanjio tu razliku, ipak, nedovoljno za preokret. Na kraju drugog seta rezultat je bio 25:18 u korist odbojkaša PAOK-a.

Navikli smo od ekipe Dejana Matića da se budi tek u drugom setu, kada se „požar“ već uveliko proširio. Uz nešto bolji prijem i blok, Kragujevčani su uspeli da u drugoj polovini ove deonice „slome“ otpor gostiju i dobiju ovaj period igre sa 25:22.

Četvrti set definitivno nije bio za one navijače sa slabijim srcem. Tokom cele deonice viđena je velika borba za svaki poen i rezultatska klackalica. Igralo se bukvalno „poen za poen“, da bi Kragujevčani konačno uspeli da dobiju ovaj set na razliku, i to rezultatom 32:30.

Maratonsko trajanje četvrtog seta je u velikoj meri iscrpelo igrače oba tima, pred odlučujuću deonicu. Odlično su domaći započeli taj-brejk, imali konstantno vođstvo tokom celog seta, ali su u samom finišu, kada je to bilo najpotrebnije, izabranici Dejana Matića posustali i dozvoli protivniku da jedino vođstvo u ovom periodu pretvori u konačnih 16:14, čime su Grci i dobili ovaj meč.

Najbolji akter meča bio je Ćelati sa 36 poena, koji je bio nezaustavljiv za Kragujevčane. Sa druge strane, sjajnu partiju u redovima Radničkog pružio je Lazar Ćirović sa 21 poenom, koji pokazuje da je u velikom usponu forme. Pored njega, istakao se i mladi Petar Premović sa 19 poena.

Velika šteta za ovaj poraz odbojkaša Radničkog, koji su bili na korak od potpunog preokreta, ali su u samom finišu pali. Kragujevčani su pokazali da imaju zavidan kvalitet u odnosu na protivnika, pa u revanšu imaju čemu da se nadaju.

Drugi meč ova dva protivnika na programu je naredne srede u Solunu, u dvorani „PAOK“. Radničkom je za prolaz u narednu fazu potrebna pobeda od 3:1 ili 3:0. Ukoliko meč bude završen rezultatom 3:2 u korist Kragujevčana, o plasmanu u narednu fazu odlučivaće „zlatni set“.

Radnički – PAOK 2:3 (17:25, 18:25, 25:22, 32:30, 14:16)

Dvorana: Jezero.