Dogodine evropski rukomet u Kragujevcu

Rukometašice Radničkog Lepenice KG su pobedom u pretposlednjem kolu nad niškom Naisom (26:20), otklonile sve dileme po pitanju konačnog plasmana i već u prvoj sezoni od povratka u superligaško društvo obezbedile plasman u Evropu.

“Tigrice“ su silno krenule protiv domaćih rukometašica, koje su im pre meča bile jedan od konkurenta za treće mesto. Naisa je prvi gol postigla tek u devetom minutu, kada je smanjila na 8:1.

Do kraja poluvremena razlika se nije spuštala ispod šest golova. U 39. minutu kragujevačke rukometašice imale su i velikih deset golova viška, 21:11.

Na kraju, zaslužena pobeda i overeno treće mesto, koje našim rukometašicama garantuje takmičenje u Evropi naredne sezone.

Najbolja na susretu u Nišu bila je povremena reprezentativka Kristina Georgijev, koja je zabeležila čak 21 odbranu. Pored nje,  u pobedničkom timu istakla se i Radosavljevićeva sa šest pogodaka, dok su Žiga i Stoiljkovićeva postigle po dva manje.

Zbog odustajanja beogradskog Cepelina, ovo je bila poslednja utakmica u sezoni za kragujevački tim.

Naisa – Radnički Lepenica KG 20:26 (10:16)

Niš
Dvorana: “Duško Radović“.
Gledalaca: 700.
Sudije: Antić (Beograd), Jakovljević (Jakovo).
Isključenja: Naisa 6, Radnički 12 minuta.
Sedmerci: Naisa 7 (3), Radnički 3 (2).

NAISA: Kačarević 13 odbrana, Premović 2, Ćubela 7/3, Lapajne 2, Nedeljković 4, Petrović 3, Filipović 2 gola.

RADNIČKI LEPENICA KG: Georgijev (21 odbrana, 2 sedmerca, Filipović (sedmerac), Žiga 4(2), Tanić 4, Radosavljević 6, Balać 3, Jovanović J. 1, Čairović 3, Jovanović M. 1, Stoiljković 4.