„Crno-beli“ preveslali „Jezero“, Kragujevčani bez snage za završni preokret

I drugi međusobni duel rukometaša Radničkog i Partizana u ovoj sezoni pripao je beogradskim „crno-belima“, koji su nakon trijumfa na Banjici na samom startu prvenstva, uspeli da savladaju Kragujevčane i u „SBB hali Jezero“29:26 (16:12).

Izvor: SPD Radnički

Nisu baš najsjajnije Šumadinci ušli u meč. Gosti su diktirali tempo u prvih dvadesetak minuta utakmice i držali vođstvo, koje je u par navrata dostizalo i maksimalnih pet golova prednosti. Tek u finišu prvog poluvremena Radnički dolazi do svoje prepoznatljive igre i prilazi na dva gola „minusa“ (14:12), ali je usledila ekspresna reakcija „crno-belih“, koji na odmor odlaze sa solidnom prednošću od četiri gola – 16:12.

Stvari su početkom drugog poluvremena postale prilično dramatične za Kragujevčane, s obzirom da su se gosti u jednom trenutku odlepili na velikih „plus sedam“ (22:15). Ipak, kako se bližio kraj utakmice, tako se i rezultatska prednost „crno-belih“ krunila, a kada je domaćin, nakon dva odbranjena sedmerca Ognjena Jovanovića, prišao na samo gol zaostatka (27:26), bilo je jasno da je na pomolu još jedna u nizu dramatičnih završnica, kakvih smo se nagledali u „SBB Jezeru“ ove sezone. Međutim, dugotrajna rezultatska potera očigledno je iscrpela sve resurse Šumadinaca, koji jednostavno nisu imali snage za završni preokret, tako da je ekipa Partizana golovima Jovića i Radivojevića „pečatirala“ trijumf – 29:26.

Golgeterski najraspoloženiji u pobedničkom timu bio je Uroš Kojadinović, koji je meč okončao sa 11 postignutih golova, dok je na drugoj strani prednjačio Stefan Stanojev sa 9.

Radnički je uprkos porazu ostao na šestoj poziciji prvenstvene tabele sa 18 osvojenih bodova, dok je Partizan i dalje četvrti sa 22.

Već za vikend Kragujevčane očekuje još jedan veliki takmičarski izazov, ovoga puta na gostovanju Crvenoj zvezdi Grundfos.

RADNIČKI – PARTIZAN 26:29 (12:16)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 500.
Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević.
Sedmerci: Radnički 5 (4), Partizan 7 (5)
Isključenja: Radnički 10 min, Partizan 14 min

Radnički: Maljević, Grubor 3, Stanisavljević 4, Prodanović 2, Mutavdžić 1, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 4, Utvić, Đerić 1, Stanojev 9, Jovanović (5 odbrana, 2 sedmerca), Ivanović, Zlatanović (3 odbrane).

Partizan: Mihajlov, Jović 2, Šotić 5, Vesković, Radivojević 1, Varga, Milovanović, Čekić, Trnavac (5 odbrana), Kojadinović 11, Zečević 1, Mićić, Gudurić, Popović 1, Lazić, Petrić 8.

Igrač utakmice: Mladen Šotić (Partizan)