Budućnost razbijena – Radnički trenutno trećeplasirani !! (VIDEO)

U utakmici koja je bila jedna od najvažnijih u istoriji kluba, košarkaši Radničkog fenomenalnom igrom i nošeni sjajnom publikom deklasirali ekipu podgoričke Budućnosti i usamili se na trećoj poziciji ABA lige. Izvojevana velika pobeda koja vodi u Evropu naredne godine. Vajt i Ćapin ponovo na visini zadatka.

Hala „Jezero“ bila je puna do poslednje stolice već nekih 40-ak minuta pre početka utakmice, tako da košarkaši Radničkog nisu imali briga o podršci sa tribina, već su mogli da se  posvete svojim košarkaškim  zadacima na samom parketu.

Utakmica je počela veoma snažno i sa dosta kontakta na obe strane. Budućnost je poznata po veoma agresivnoj odbrani, na ivici faula, dok su izabranici Mute Nikolića, nošeni motivom i publikom, čini se po prvi put uspeli da odgovore na takvu „bitku“, gledajući dosadašnje međusobne duele ovih rivala, te jaku odbranu na ivici faula.

To je bio jedan od ključnih faktora večerašnje pobede Radničkog, ekipe koja je večeras bila bolja od Budućnosti u elementu u kome oni dominiraju, pa čak i u evropskom takmičenju – Ligi Evrope, u kome su ostali kao jedini sa ovih prostora.

Teriko Vajt i Aleksandar Ćapin su na samom početku držali domaćina u egalu. Čedomir Vitkovac je sjajno igrao „jedan na jedan“ na niskom postu i na njemu su se menjali Krstović, Birčević i Borisov. U prvoj deonici ubacio je 11 poena i Krstovića preselio na klupu zbog tri napravljena faula.

Radnički je odlično odigrao prvu deonicu sa skoro 70% šuta iz igre (za dva i tri poena) i postigao 25 poena.

Druga deonica preselila je Vizera na klupu, a Borisov je nakon iscrpnih duela sa Vitkovcem u odbrani, morao i da pogađa u napadu, što je bilo veoma naporno.

Radnički u drugoj deonici pravi seriju od 14:0 za skoro pet minuta igre i na opšte oduševljenje u hali, odlazi na velikih „plus 13“. Tada se već „lakše disalo“ u dvorani.

Međutim, bolji poznavaoci košarke, ali i oni koji poznaju ovogodišnji tim Radničkog, plašili su se pada koncentracije domaćina na početku drugog poluvremena.

muta

Tako je Budućnost napravila 6:0 seriju početkom treće deonice, a iskusni vuk, Miroslav Nikolić je mimo svog običaja tražio minut odmora u trećoj deonici. (Obično čuva dva tajm-auta za poslednju deonicu, jer se očekuje neizvesna završnica).

Kragujevčani izlaze maksimalno koncentrisani i svode goste na samo 21 postignut poen ukupno – u drugoj i trećoj deonici. Ovakva fantastična, požrtvovana odbrana  i preko 50% šuta iz igre su podaci koji govore da utakmica više nije mogla da se izgubi.

Usledila je serija domaćina 15:2 na kraju treće deonice, i od tog momenta nije bilo teško sačuvati velikih 20 poena prednosti u poslednjoj deonici.

Poslednja deonica je bila deonica raspoloženog Teriko Vajta, sve dok Miroslav Nikolić nije odlučio da mladi Miljenović uđe na parket i upiše se u strelce, što je izmamilo aplauze publike.

KK Radnički : KK Budućnost VOLI 78:63 (25:21, 17:11, 20:10, 16:21.)

Kragujevac
Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 4500.
Sudije: Muhović, Radović, Jovović (svi iz Hrvatske).

RADNIČKI: Miljenović 2, Sinovec 3, Ćapin 23, Jović, Marković 3, Emening 7, Birčević 8, Borisov 5, Krstović, Mijatović 5, Vajt 20, Vizer 2.

BUDUĆNOST: Mihailović 4, M. Popović 3, M. Milošević, S. Milošević 3, Mugoša 1, Li 7, Vitkovac 18, Bunić 4, A.Popović 12, Ivanović 5, Nikolić, Bost 6.

Ukoliko Partizan mts sutra uveče zabeleži pobedu protiv ekipe Cedevite, Radnički će i teoretski obezbediti Evropska takmičenja dogodine, a to je minimum peta pozicija u ABA ligi, tri kola pre kraja ligaškog dela.