Brejk Vojvodine u “Jezeru“

U drugoj utakmici polufinalne serije Viner štediše lige odbojkaši Vojvodine su kao gosti uspeli da ostvare pobedu nad Radničkim rezultatom 3:1.

Prvi set dobili su Kragujevčani, posle igre koja je bila možda i na najboljem nivou, a rezultat je bio 25:19.

U narednom setu viđeni su veliki preokreti. Vodila je Vojvodina sa 18:11, potom Radnički sa 21:19, ali su Novosađani taj deo igre rešili u svoju korist sa 25:23.

Isti rezultat je ostvaren i u trećem setu, koji je, takođe, protekao u dosta dinamičnoj igri u kojoj su se rivali smenjivali u vođstvu.

U, kako se ispostavilo, četvrtom, poslednjem setu Vojvodina je bila skoncentrisanija u završnici i uspela da ga dobije 25:21, čime je ostvarila planirano, da u dvomeču u Kragujevcu dođe makar do jedne pobede.

Sada je sasvim izvesno da će se dve utakmice igrati u Novom Sadu. Najpre, u nedelju, a potom i u četvrtak.

Obojica trenera se slažu da još ništa nije gotovo i da prava borba tek predstoji.

Postoji verovatnoća da će put Novog Sada, zajedno sa odbojkašima Radničkog krenuti i najvatrenije pristalice kragujevačkog kluba, kako bi sa tribina pomogli da se opstane u seriji, i, ako ništa više, da se izbori peta utakmica, koja bi se 1. aprila igrala u Kragujevcu.