Branilac titule preveliki zalogaj za Brđovićevu četu

Otvorili su odbojkaši Radničkog novu sezonu u BPŠ Superligi Srbije sa dva uzastopna trijumfa, ali su podbacili na prvom ozbiljnijem izazovu. Branilac titule, beogradski Partizan, bio je preveliki zalogaj za Brđovićevu četu, koja je večeras na parketu dvorane „Aleksandar Nikolić“ doživela svoj prvi poraz u novoj superligaškoj sezoni – 1:3 (22:25, 25:14, 20:25, 14:25).

Za razliku od pripremnog perioda, kada su u dva navrata tukli „crno-bele“, Kragujevčani su u prvom zvaničnom okršaju sa šampionom države bili prinuđeni na kapitulaciju. Dobro su se Šumadinci držali sve do trećeg seta, kada su polako počeli da gube korak za domaćinom, koji je na kraju bez većih problema rešio treći i četvrti set u svoju korist za prvi trijumf u svom novom domu dvorani „Aleksandar Nikolić“, gde će ubuduće dočekivati svoje rivale.

Predvođen raspoloženim Lukom Tadićem, Partizan je tokom čitavog uvodnog seta diktirao tempo i držao Kragujevčane na rezultatskoj distanci. Kada su se u finišu seta Tadiću priključili povratnik Marinović i iskusni Bjelica, prednost „crno-belih“ popela se na maksimalnih „plus šest“ (21:15), ali ni to nije bilo dovoljno da se slomi borbeni duh Šumadinaca, koji su asovima Filipa Stoilovića i blokovima Nikole Goića očas posla otopili rezultatski „minus“ i stigli do izjednačenja (21:21). Ipak, u samoj završnici seta bolje su se snašli „crno-beli“, koji su poenima Bjelice i Tadića došli do početne prednosti u setovima – 25:22 (1:0).

Drugi set prikazao je Kragujevčane u punoj snazi. Domaćin je bio apsolutno nemoćan pred naletima Brđovićeve čete, koja je ovaj period igre dobila sa dvocifrenom razlikom – 25:14.

Treći set predstavljao je prekretnicu večerašnjeg meča u dvorani „Aleksandar Nikolić“. „Crno-beli“ su na krilima kapitena Milije Mrdaka održavali rezultatsku prednost tokom čitavog seta, sprečavajući goste da uhvate rezultatski priključak. Borili su se Brđovićevi učenici koliko su mogli, ali im je u samom finišu seta ponestalo snage, što je domaćin iskoristio da bez većih trzavica reše ovaj set u svoju korist rezultatom 25:20.

Kao da ih je gubitak trećeg seta u potpunosti demoralisao, tek Šumadinci u četvrtom setu nisu ličili na sebe. „Crno-beli“ su sa lakoćom „čitali“ napade Kragujevčana, pa su tako čak osam poena osvojili blokom. Konačnih 25:14 pokazuju svu nemoć Brđovićeve čete u ovom periodu igre.

Luka Tadić bio je najraspoloženiji u pobedničkom sastavu sa 24 osvojenih poena, a pratio ga je kapiten Milija Mrdak, koji je upisao četiri poena manje – 20. U redovima Radničkog istakao se nekadašnji MVP Superlige Filip Stoilović sa 23 osvojena poena, uz odličnih 65 odsto realizacije napada (26-17) i čak 5 asova.

Odbojkaše Radničkog u sredu očekuje prvi meč uvodne runde CEV kupa protiv švajcarskog Amirsvila, a zatim u „Jezero“ stiže Karađorđe iz Topole.