Borbene Kragujevčanke bez municije u finišu, Šapčanke treći put uzastopce nose bodove iz „Jezera“

Postaje već ustaljena praksa da rukometašice šabačkog Medicanara odnose bodove iz kragujevačkog „Jezera“. Doduše, za razliku od prethodna dva gostovanja u prestonici Šumadije, kada su na prilično lak i ubedljiv način dolazile do željenih bodova, Šapčanke su ovoga puta morale dobrano da se pomuče kako bi slomile otpor veoma borbene, ali ipak nedovoljno iskusne ekipe Radničkog, koja je vrlo lako mogla da iz večerašnjeg meča izađe neporažena. Ipak, pogodak Aleksandre Blagojević iz sedmerca u 57. minutu, pri nerešenom rezultatu (24:24), nije naišao na adekvatan odgovor od strane domaćih rukometašica, pa su se na kraju Šapčanke umesto sa pola, kući ipak vratile sa čitavim plenom – 25:24 (12:11).

Duel petoplasirane i osmoplasirane ekipe u Super ligi Srbije doneo je pregršt uzbuđenja i završnicu u kojoj su obe ekipe ostale bez municije. Na kraju je pogodak Aleksandre Blagojević iz sedmerca u 57. minutu bio i poslednji na večerašnjoj utakmici, iako se u završna tri minuta u dva navrata tresao okvir gola i jedne i druge ekipe.

No, krenimo redom. Kragujevčanke su posle posle odličnog ulaska u utakmicu i dva gola prednosti na isteku 4. minuta (2:0) zapale u napadačku krizu, te u narednih sedam minuta nisu uspele da pronađu put do mreže svog rivala, koji je ovaj loš momentum u igri domaćeg tima iskoristio da dođe do prvog vođstva na utakmici (3:2).

Od tog trenutka, pa praktično sve do kraja utakmice ekipe su se smenjivale u vođstvu. Šapčanke su u par navrata tokom drugog poluvremena dolazile do dva gola „viška“, ali su domaće ekspresno vraćale rezultatski balans. I tako sve do tog famoznog finiša i pogotka Aleksandre Blagojević sa sedam metara, koji je, ispostaviće se, bio odlučujući na večerašnjoj utakmici. Mogle su, istina, domaće do izjednačenja i eventualnog boda u samom finišu, ali je udarac Andree Boner zaustavila stativa. Prethodno je Aleksandra Vasić uzdrmala okvir gola kragujevačkog tima.

Upravo je pomenuta Aleksandra Vasić predvodila listu strelaca u šabačkom timu sa 8 pogodaka, dok je na drugoj strani Andrea Boner postigla gol manje – 7.

Nakon četrnaest odigranih rundi, Kragujevčanke i dalje zauzimaju osmu poziciju na superligaškoj tabeli sa 6 osvojenih bodova.

U narednom kolu rukometašice Radničkog očekuje gostovanje drugoplasiranoj Crvenoj zvezdi.