Boranke eliminisale Kragujevčanke na startu Kupa Srbije

Prekratko je trajala ovogodišnja epizoda rukometašica Radničkog u Kupu Srbije. Kragujevčanke su već na samom startu takmičenja eliminisane od strane bivšeg superligaša, ekipe Bora Ziđin Kopra, koja je večeras slavila na svom parketu u utakmici osmine finala rezultatom 32:26 (16:15).

Parket hale USC „Bobana Momčilović Veličković“ i ovoga puta je bio isuviše vruć za Kragujevčanke, koje su večerašnjim porazom produžile negativan rezultatski trend na gostovanjima u Boru. Još jednom se pokazalo da u kup utakmicama nema izrazitog favorita i da to što jedna ekipa nastupa u višem rangu takmičenja u odnosu na drugu nije od presudne važnosti u situacijama kada sve staje u 60 minuta.

Već se u prvom poluvremenu videlo da će rukometašice Radničkog teško izaći na kraj sa vrlo motivisanim Borankama, koje su sredinom uvodnog perioda igre preuzele rezultatsku kontrolu, došavši u jednom trenutku i do prednosti od tri gola (10:7). Uspele su Kragujevčanke ponovo da uspostave rezultatsku ravnotežu (13:13), da bi završetak prvog dela igre dočekale sa minimalnim zaostatkom (16:15).

Početkom drugog poluvremena domaće ponovo vraćaju maksimalnih „plus 3“ (23:20), na šta su izabranice trenera Dragana Študera odgovorile serijom 3:0 za novo rezultatsko poravnanje (24:24). I kada se činilo da je na pomolu dramatičan finiš, Boranke iznenada pojačavaju tempo i koristeći „prazne minute“ u igri kragujevačkog tima uspevaju da serijom 5:0 prelome utakmicu u svoju korist.

U pobedničkom sastavu su blistale Isidora Sujić sa 10 i Jelena Bogdanović sa 9 pogodaka, dok se u kragujevačkom timu Valentina BožinovićAndrea Boner sa po 7 postignutih golova.

Pored ekipe Bora, plasman u narednu rundu kupa obezbedili su još i Crvena zvezda, Naisa i Napredak-12 iz Kruševca.