Bledo napadačko veče Radničkog u somborskom „Mostongu“, Džoker naplatio Kragujevčanima zaostale dugove sa kamatom

Tri puta zaredom su košarkaši Radničkog tukli somborski Džoker, ali je večeras ovom pobedničkom nizu došao kraj. Somborci su se pred oko 800 svojih navijača u dvorani „Mostonga“ revanširali Kragujevčanima za sve minule poraze i to sa kamatom, s obzirom da su trijumfovali sa čak 22 poena razlike – 74:52 (18:12, 14:12, 21:10, 21:18).

Bilo je ovo bez ubedljivo najslabije napadačko izdanje Šumadinaca u tekućoj sezoni, koji su za 40 minuta igre ubacili svega 52 poena, koliko su neretko postizali za jedno poluvreme na nekim prethodnim utakmicama. Koliko su izabranici trenera Marka Simonovića napadački podbacili možda najbolje govore više nego skromni procenti šuta iz igre od samo 29,8 odsto (57-17), ali i prilično slab učinak glavnih perjanica kragujevačkog tima, poput Treja Krofta, koji je ubacio rekordno niskih 10 poena, uz prilično mršavih 25 odsto šuta iz igre (16-4).

Domaćin je prvu osetniju prednost na meču stekao u 8. minutu, kada se odlepio na „plus 11“ (18:7). Šumadinci su početkom druge deonice uspeli da priđu na samo tri poena zaostatka (22:19), ali su Somborci na veliki odmor ipak otišli sa solidnom zalihom od osam poena prednosti – 32:24.

Prelomni trenutak meča bila je treća četvrtina, u kojoj je četa trenera Željka Lukajića otišla na velikih „plus 18“ (48:30), nakon čega Kragujevčanima više nije bilo spasa. Uprkos ubedljivom vođstvu Somborci nisu spuštali nogu sa gasa, pa se u jednom momentu činilo da se košarkašima Radničkog smeši repriza scenarija sa gostovanja u Subotici, gde su doživeli najteži poraz u ovoj sezoni od čak 25 poena razlike. Na kraju su Somborci bili nešto blaži i trijumfovali sa „samo“ 22 poena prednosti – 74:52.

Košarkaši Radničkog večeras nisu imali rešenja za Amerikanca Zakarija Klivlenda, koji odigrao partiju sezone, postigavši 24 poena, uz samo dva promašaja iz igre (13-11) i 10 skokova. Daleko iza Klivlenda po učinku bili su Lazar Lugić i Matija Milin sa po 11 poena, dok je drugi Amerikanac u redovima Džokera Džarel Dejvis meč završio sa 10 poena.

Na drugoj strani, osim pomenutog Krofta, svi ostali igrači Radničkog ostali su na jednocifrenom poenterskom učinku.

Radnički je ovim porazom prepustio šesto mesto na tabeli večerašnjem rivalu, koji sada ima identičan odnos pobeda i poraza kao i Kragujevčani (10-8), ali nešto bolju koš razliku.

Priliku da poprave utisak i speru gorčinu ovog teškog poraza izabranici trenera Marka Simonovića imaće u subotu, kada će u svom „Jezeru“ ugostiti užičku Slobodu.