Bledo izdanje Radničkog u „Pioniru“

Košarkaši Radničkog ubedljivo su poraženi na gostovanju Crvenoj zvezdi u Beogradu rezultatom 88:51 (22:11, 22:10, 20:10, 24:20), u okviru 3. kola regionalne ABA lige.

Kragujevčani su pružili jako lošu partiju, uz katastrofalan procenat šuta, previše izgubljenih lopti i puno propusta u odbrani.

Radnički je značajniji otpor svom rivalu pružio jedino u prvoj četvrtini, ali već krajem ovog perioda, pre svega zahvaljujući sjajnom Marjanoviću, crveno-beli dolaze do dvocifrene prednosti 22:11. U drugoj četvrtini Kragujevčani zapadaju u još veću agoniju, Zvezdino vođstvo raste iz minuta u minut, pa na poluvreme domaći odlaze sa ubedljivih 44:21.

U nastavku igre tim Dejana Radonjića je u trećoj četvrtini došao do još ubedljivijeg vođstva, dok je poslednji period bio praktično otaljavanje posla, pošto je pitanje pobednika odavno bilo rešeno.

Najefikasniji akter na meču bio je Marjanović sa 17 poena, uz indeks korisnosti 25, a pratili su ga Zvezdini Amerikanci Dženkins sa 14 i Šilb sa 12 poena. Kod bledih Kragujevčana jedino je Jaru bio na nivou, ostvarivši dabl-dabl učinak 11 poena i 14 skokova, dok je Dimić ubacio 10 poena za 15 minuta provedenih na parketu.

Definitivno partija za zaborav, čega je svestan i trener Kragujevčana Miroslav Nikolić.

Radnički je ovoga puta bio jako neozbiljna ekipa. Protivnik nas je nadigrao, svaka čast, tako igra prava ekipa. Nismo ispoštovali ni delić dogovora, bili smo bez trunke koncentracije. Crvena zvezda je pre svega jako dobro igrala u fazi odbrane. Izbacila nas je na sedam, osam metara od koša i dobila nas u svim elementima igre. Možda možemo mnogo bolje, ali kada nam se odigra ovako tvrda odbrana, ne verujem.“ – izjavio je popularni Muta posle meča.

Radničkom sada predstoji par dana da zbije redove i oporavi se od ovog teškog poraza. Već u sredu Kragujevčani debituju u Evrokupu, kada će u Atini gostovati Panioniosu.

Crvena zvezda – Radnički 88:51 (22:11, 22:10, 20:10, 24:20)