Bleda senka nekadašnjeg derbija: „Tigrice“ lako sa Jagodinkama

TIGRICE-JAGODINA

Rukometašice Radničkog sigurnom igrom došle su do nove, pete pobede u Super ligi Srbije, pošto su u utakmici 7. kola, pred svojim navijačima u „Jezeru“, bile bolje od Jagodine – 30:21 (17:9) .

Od nekadašnjeg derbija dve ekipe koje su se donedavno žestoko borile za sve domaće trofeje, ostala je izgleda samo bleda senka. Kragujevčanke su pokazale da su u ovom trenutku znatno kvalitetnije od komšinica iz Jagodine i bez većih problema stigle su do novih bodova.

Do odlučujuće prednosti popularne „Tigrice“ su došle u poslednjih deset minuta prvog poluvremena, dok su u drugih pola sata igre rutinski sačuvale stečeno vođstvo.

Domaće rukometašice imale su prednost od samog starta meča. U 13. minutu bilo je „plus tri“ za izabranice trenera Aleksandra Radosavljevića (6:3), pre svega zahvaljujući raspucanoj Aneđeli Janjušević.

U 20. minutu Jagodinke su se približile na 10:8, ali je onda usledila serija Kragujevčanki od 7:1 u završnih deset minuta, pa se na odmor otišlo sa vođstvom domaće ekipe od 17:9.

Kada su „Tigrice“ u 38. minutu otišle na „plus jedanaest“ (22:11), bilo je jasno da će bodovi ostati u „Jezeru“.

Opet je u pobedničkom timu briljirala Anđela Janjušević sa 10 pogodaka, a odličnu „logistiku“ imala je u Sanji Radosavljević i Jovani Dukić sa po 5 golova. U poraženom timu jedina svetla tačka, kao po običaju, bila je Aleksandra Vukajlović sa 11 golova.

Za „Tigrice“ nema predaha nakon ove pobede. Već u sredu, 4. novembra, Kragujevčanke očekuje najveći ispit na domaćoj sceni ove jeseni, pošto idu u goste neporažanom Izvoru iz Aranđelovca.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽORK Jagodina 30:21 (17:9)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 150
Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević
Sedmerci: Radnički 5(5), Jagodina 5(5)
Isključenja: Radnički 4 min, Jagodina 8 min

RADNIČKI: Ćosić( 7 odbrana), Petrović 4, Prijović 2,Tanić, Radosavljević S. 5, Radosavljević N. Radović, Stajković (odbrane), Simić, Lukić 1, Risović ( 9 odbrana), Dukić 5,Kulić, Todorović 3,Janjušević 10 .

JAGODINA: Radosavljević, Cvijanović, Šaronjić B., Vukajlović 11, Bogdanović J., Cvetinović 4, Misailović ( 7 odbrana), Prelević 2, Šaronjić E. 3, Mišković ( 3 odbrane), Glišović 1, Simonović, Adega, Bogdanović N.

Igrač utakmice: Anđela Janjušević.