Bivši „studenti“ presudili nekadašnjem klubu

Kragujevački Ekonomac nije uspeo da iznenadi lidera na tabeli, ekipu Crvene zvezde, u utakmici 13. kola Prve futsal lige Srbije. Meč u hali „Ranko Žeravica“ okončan je pobedom Beograđana od 4:2 (3:1), pri čemu su sva četiri gola za crveno-bele postigli nekadašnji igrači kragujevačkog kluba.

Predvođeni veteranom Predragom Rajićem, „studenti“ su hrabro ušli u susret sa vodećim timom na tabeli i propustili su dve-tri lepe prilike da dođu do vođstva.

Sa druge strane, domaćin je iskusno čekao pravu šansu da zada prvi udarac braniocu titule i dočekao ju je u 8. minutu, kada je posle asistencije Marka Perića iz kornera, Tales u svom stilu zatresao mrežu Kragujevčana.

Nepun minut kasnije Tales se našao u ulozi asistenta Lazaru Marinkoviću, dojučerašnjem igraču kragujevačkog kluba, koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Bio je to signal da klupa Ekonomca zatraži kratak predah, kako bi se sprečio dalji sunovrat ekipe. Ipak, osokoljeni vođstvom od dva gola, Beograđani su nastavili da igraju u visokom ritmu i stvaraju prilike pred golom Kragujevčana, a jednu od njih je u 16. minutu materijalizovao iskusni Perić za 3:0.

Međutim, usledila je brza reakcija Šumadinaca, koji su samo dvadesetak sekundi kasnije lepim i preciznim udarcem Vasića uspeli da smanje zaostatak.

Dodatnu neizvesnost po pitanju konačnog ishoda uneo je pogodak „stare kuke“ Predraga Rajića, koji je jednu nesmotrenost Andreje Stojčevskog na početku drugog poluvremena uspeo da kazni i svoj tim približi na samo gol minusa – 3:2.

Otvorila se tada utakmica, obe ekipe su zaigrale „bez garda“, pa je publika u beogradskoj hali „Ranko Žeravica“ mogla zaista da uživa u jednoj interesantnoj i dinamičnoj futsal predstavi. A onda je u 31. minutu talentovani Stojčevski kaznio lošu komunikaciju u odbrani Ekonomca i svom timu ponovo obezbedio zalihu od dva gola – 4:2.

I pored velike želje i energije koju su uložili u posledniih devet minuta utakmice, „studenti“ nisu uspeli da se vrate u meč, tako da su na kraju morali da se pomire sa porazom. Uprkos svemu, kragujevački tim je u duelu sa trenutno najjačim timom u ligi ostavio odličan utisak i najavio još bolje partije u finišu sezone.

Ekonomac je sa osam osvojenih bodova ostao na osmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Crvena zvezda produžila niz nepobedivosti na trinaest utakmica u nizu.

Kragujevčane naredne sedmice očekuju dve veoma važne utakmice. „Studenti“ će prvo u sredu ugostiti Vranje u meču osmine finala Kupa Srbije, a za vikend i niški Vinter Sport u okviru 14. kola Prve futsal lige srbije.

CRVENA ZVEZDA – EKONOMAC 4:2 (3:1)

BEOGRAD
Dvorana:
„Ranko Žeravica”.
Gledalaca: 500.
Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac), Bojan Burojević (Čačak) i Vladan Đermanović (Šabac).
Strelci: 1:0 Tales u 8, 2:0 Marinković u 9, 3:0 Perić u 16, 3:1 Vasić u 17, 3:2 Rajić u 22, 4:2 Stojčevski u 31. minutu.
Žuti karton: Perić (Crvena zvezda).
Nagomilavanje prekršaja: Crvena zvezda 5 (3-2), Ekonomac 4 (2-2).

CRVENA ZVEZDA: VULIĆ, PERIĆ, RNIĆ, KOPANJA, STANOJEVIĆ, D. Popović, Marinković, B. Popović, Stojčevski, Tales, Radmanović.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, RADOJIČIĆ, ROSIĆ, Marković, Milivojević, Brdar, Vranić, Rajić, Dimitrijević, Jovanović, Milovanović, Milenković.