Bez pobednika u duelu Radničkog i Dubočice

Duel 5. kola plej-of faze ARKUS lige za rukometaše, između domaćeg Radničkog i leskovačke Dubočice 54, okončan je bez pobednika – 28:28 (14:14).

Bio je to još jedan u nizu neizvesnih mečeva starih rivala, koji su do pre par godina vodili teške i neizvesne bitke u nižim rangovima takmičenja.

Kragujevčani su i na ovoj utakmici nastupili bez dva veoma važna igrača u svom timu, Prodanovića i Kneževića, čiji je izostanak bio vidljiv posebno u fazi organizacije napada.

Dubočica je bila u vođstvu tokom većeg dela prvog poluvremena, ali je Radnički neposredno pred odlazak na pauzu uspeo da podigne nivo agresivnosti u odbrani i sa par dobro osmišljenih i realizovanih akcija dođe do preokreta i minimalnog vođstva (13:12).

Prvo poluvreme okončano je nerešenim rezultatom (14:14), da bi početkom drugog dela utakmice Leskovčani ponovo preuzeli konce igre u svoje ruke i izbili na „plus četiri“ u 43. minutu (21:17).

Ovakav start drugog poluvremena nije obeshrabrio Šumadince, već ih je, naprotiv, naterao da zbiju redove, podignu voljni momenat na maksimum i krenu svim silama na protivnika. Tako je prednost gostiju iz minuta u minut sve više kopnila, da bi nakon pogotka Stanojeva Radnički u 55. minutu ponovo prešao u vođstvo (25:24).

Čuvali su Kragujevčani minimalnu prednost sve do poslednjeg minuta utakmice, kada gosti preokreću rezultat u svoju korist i stižu na prag pobede. Ipak, Stanojev je uspešno realizovanim sedmercem na tridesetak sekundi pre kraja ponovo doveo rezultat u ravnotežu (28:28), a u svom poslednjem napadu na utakmici rukometaši Dubočice nisu uspeli da nadmudre čvrstu odbranu Radničkog, tako da je meč okončan podelom bodova.

U redovima Radničkog odskočio je Miloš Barudžić sa 7 pogodaka, koga su pratili Stefan Stanojev i Nemanja Vuković sa po 5, dok je u ekipi Dubočice golgeterski najraspoloženiji bio Janja Vojvodić sa 7 postignutih golova.

Kragujevčani su ovim remijem zadržali šestu poziciju na tabeli sa tri osvojena boda, koliko je sakupila i ekipa Dubočice.

Šumadinci će i u sledećem kolu imati ulogu domaćina, ovoga puta u susretu sa ekipom beogradskog Partizana.

RADNIČKI – DUBOČICA 54 28:28 (14:14)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić
Sedmerci: Radnički 6 (4), Dubočica 4 (2)
Isključenja: Radnički 12 min, Dubočica 20 min

RADNIČKI: Gemaljević (6 odbrana), Vuković 5, Stošić 2, Mutavdžić 3, Petrović (8 odbrana i sedmerac), Dobrosavljević, Kasalović 2, Barudžić 7, Knežević, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić 2, Stanojev 5, Bogdanović 1, S. Đerić.

DUBOČICA 54: Gašić (3 odbrane i sedmerac), Cvetković 1, Simić 1, Nikolić 1, Radulović 3, P. Pavlović, A. Pavlović 1, Mađar, Mitrović 1, Zlatanović (8 odbrana i sedmerac), Matović 3, Atanasković 6, Vojvodić 7, Radović 4.

Igrač utakmice: Janja Vojvodić (Dubočica).