Bez kiksa u Mađarskoj, Radnički nadigrao Solnok

Košarkaši Radničkog zabeležili su desetu pobedu u ABA ligi pošto su u 18. kolu kao gosti savladali poslednjeplasirani Solnok sa 78:66.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i vodio posle prve četvrtine, ali serijom 7:0 na početku druge četvrtine Kragujevčani dolaze do preokreta i do kraja meča nisu ispuštali prednost. Solnok je pokušao krajem poluvremena da uhvati priključak, ali novom serijom od 7:0 na početku drugog dela igre Kragujevčani su definitivno prelomili meč u svoju korist.

Imala je četa Mute Nikolića i 17 poena “viška“ u jednom trenutku pa je mogla sebi da dozvoli malo opušteniju igru u završnici meča, no igrači Solnoka to nisu iskoristili i pretrpeli su već četrnaesti poraz.

Do desetog trijumfa u ligi Radnički je predvodio Aleksandar Ćapin koji je meč završio sa 22 poena, 10 uhvaćenih lopti i 6 asistencija uz indeks koristnosti 33, Varda je upisao 18, a Vajt 15 poena.

Solnok – Radnički 66:78 (18:15, 20:27, 13:24, 15:12)

DVORANA: Tisaligeti.
GLEDALACA: 1000.
SUDIJE: Muhvić, Anzulović (Hrvatska), Jovanić (BiH).
OSVOJENE LOPTE: Solnok 7, Radnički 9.
IZGUBLJENE LOPTE: Solnok 14, Radnički 9.
ASISTENCIJE: Solnok 14, Radnički 21.
LIČNE GREŠKE: Solnok 19, Radnički 15.

SOLNOK: Simon 5, Horvat 15, Fodor, Marković, Šehović 9, Sabo 4, Bader 8, Trepal, Nemet, Kalve 11, Florens 10, Bel 4.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 9, Ćapin 22 (6 sk, 10 as – 33 indeks), Marković, Emening, Varda 18, Birčević 2, Borisov 9, Krstović, Mijatović 3, Vajt 15 (9 sk), Vizer.