Beogradski „studenti“ deklasirali kragujevačke kolege

Ubedljiv poraz pretrpeo je kragujevački Ekonomac na gostovanju beogradskom FON-u, u zaostaloj utakmici 2. kola Prve futsal lige Srbije – 1:8 (0:6).

Već posle prvih dvadeset minuta igre beogradski „studenti“ imali su šest golova prednosti. Mrežu Kragujevčana prvi je zatresao Petrašević u 3. minutu, da bi pet minuta kasnije Radovanović povisio na 2:0.

Prešao je odmah Ekonomac na igru sa pet igrača u polju, što mu se obilo o glavu u 11. minutu, kada je Pešić sa svoje polovine pogodio prazan gol Kragujevčana.

Isti igrač je tri minuta kasnije bio precizan iz kaznenog udarca sa 10 metara posle šestog prekršaja igrača Ekonomca, a do kraja prvog poluvremena u strelce se još jednom upisao Petrašević, kao i Brkić, koji je kompletirao goleadu beogradske ekipe u prvih dvadeset minuta utakmice.

Zadovoljni stečenim vođstvom, domaći su povukli „ručnu“ u drugom poluvremenu. I pored toga, uspeli su da u još dva navrata zatresu mrežu Kragujevčana preko Radovanovića i Lazića, koji je 30. minutu postigao i autogol za konačnih 8:1.

Kragujevački „studenti“ su ovim porazom ostali na začelju tabele sa samo jednim osvojenim bodom iz sedam odigranih utakmica.

Već za vikend Ekonomac će u svom „Jezeru“ ugostiti aktuelnog šampiona Srbije, beogradsku Crvenu zvezdu.

FON – EKONOMAC 8:1 (6:0)

BEOGRAD
USC „Voždovac-Šumice“.
Gledalaca: /.
Sudije: Blagoje Mijailović, Marijan Sarka.
Strelci: 1:0 Petrašević u 3, 2:0 Radovanović u 8, 3:0 Pešić u 11, 4:0 Pešić u 14. (k.u. sa 10 metara), 5:0 Petrašević u 15, 6:0 Brkić u 18, 7:0 Radovanović u 25, 8:0 Lazić u 29, 8:1 Lazić u 30. minutu (a.g.).
Žuti karton: Radenković (Ekonomac).

FON: Josimović, Petrašević, Radovanović, Stanković, Pršić – rezerve: Margetić, Krasnić, Brkić, Borisavljević, Majstorović, Lazić, Mihić, Pešić, Mandić.

EKONOMAC: Milenković, Digić, Radenković, Milivojević, Vasić – rezerve: Milanović, Tadić, Milovanović.