Beograđani pobrali lovorike

Ekipa Beograda pobednik je šestog izdanja Novogodišnjeg turnira u basketu 3×3, koji je održan u hali kragujevačkog „Šumadija sajma“. Beograđani su u izuzetno uzbudljivom i rezultatski neizvesnom finalu savladali ekipu Banana 3×3 sa samo jednim poenom razlike – 21:20.

Pobedniku turnira pripala je novčana nagrada u iznosu od 100 000 dinara, a drugoplasiranoj ekipi ček na 20 000 dinara i vredna sportska oprema.

Na turniru, koji su zajedničkim snagama organizovali Košarkaški savez Srbije, 3×3 Srbija i Grad Kragujevac, učešće je uzelo preko pedeset ekipa iz svih krajeva Srbije, svrstanih u četiri različite uzrasne kategorije (PRO seniori, juniori, kadeti i pioniri). Utakmice su igrane na tri terena u sklopu „Šumadija sajma“, između ostalog i na trenutno najboljem svetskom basket terenu marke „Enlio“, na kome se igralo nedavno finale Svetske serije 3×3 u Džedi.

U sklopu turnira bila je upriličena i FUN zona, gde su bili izloženi svi trofeji i medalje koje je naša 3×3 reprezentacija osvojila u minuloj godini, a dodeljena su i priznanja najboljim organizatorima turnira i sudijama u 2023. godini.

Ovim turnirom stavljena je tačka na još jednu uspešnu 3×3 sezonu, ali i ozvaničen početak Zimske lige, čiji će pobednik osvojiti slot za FIBA Chellenger sa plaćenim putnim troškovima.