Beloševčani se revanširali

Fudbaleri Pobede Beloševac danas su zasluženo savladali jesenjeg prvaka i revanširali se za poraz na Bubnju u jesenjem delu prvenstva Zone „Morava“ i to sa kamatom. Derbi dve ekipe, koje pretenduju na prvo mesto, opravdao je očekivanja gledalaca, a da su domaći napadači bili malo precizniji mogli su da ostvare i ubedljiviju pobedu. Iako su bodovi bili važni za obe ekipe, susret je protekao u sportskoj borbi i zanimljivoj igri u kojoj su domaćini više napadali i sa dva pogotka krunisali uspešan start u prvenstvu i nagovestili da će biti najozbiljniji kandidati za prvo mesto i plasman u Srpsku ligu.

Vladimir Bubanja

Prvu šansu imali su fudbaleri sa Bubnja u 20. minutu, ali je štoper Keljević glavom loptu poslao preko gola. Desetak minuta kasnije u napadu Beloševčana preko desne strane u kaznenom prostoru Šumadije 1903 oboren je Vladimir Bubanja, koji je penal pretvorio u vođstvo domaćina od 1:0. U finišu prvog dela susreta Pobeda je mogla i da uveća prednost ali su Vladimir Bubanja i Nenad Rakić bili neprecizni.

U 52. minutu u šesnaestercu Beloševčana oboren je napadač Šumadije 1903 Slobodan Živić, ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi. Reagovali su igrači sa Bubnja, a sudija ih je umirio žutim kartonom, koji je dodelio Marinkovu.

U 65. minutu domaćini su povečali vođstvo na 2:0 preko Nenada Rakića posle prodora preko leve strane.U finišu susreta Pobeda Beloševac je imala dve ozbiljnije prilike da uveća prednost, ali je dobro intervenisao novi golman Milovanović, koji je došao na Bubanj iz srpskoligaša Partizana iz Bumbarevog Brda. Pre toga, istakao se i mladi golman Beloševčana Petrović kada je paradom odbranio udarac Miloša Rakića.
Osvajanjem bodova u derbiju 16. kola Pobeda Beloševac je preuzela vođstvo na tabeli, sa 37 bodova, a u narednom susretu gost je Slavije u Bresnici.

Pobeda Beloševac – Šumadija 1923  2:0 (1:0)