Beloševčani lako osvojili bodove

FK Pobeda Beloševac

Lakše nego što se očekivalo lider na tabeli Zone “Morava”  danas je zabeležio šestu uzastopnu pobedu u prolećnom delu prvenstva. Beloševčani su savladali oslabljenu Jošanicu iz Novog Pazara, koja je došla sa samo 11 igrača, sa 2:0. Da su domaćini nastavili sa igrom, koju su prikazali  u prvom delu utakmice, gosti su mogli da pretrpe i ubedljiviji poraz.

Pobeda Beloševac od početka je krenula napadački. Posle dve neiskorišćene povoljne prilike Ristića i Vladimira Bubanje domaća ekipa je došla u vođstvo. U 17. minutu sa desne strane centrirao je Radojičić, a kratko odbijenu loptu  od golmana Alića  Rakić je poslao u mrežu. Ristić je ponovo bio u šansi, ali je njegov udarac golman gostiju zaustavio.

U 22. minutu akcija je išla preko desne strane, a Ristić je pao u kaznenom prostoru gostiju. Sudija je dao znak da se igra nastavi i to je iskoristio Radojičić i pogodio levi donji ugao golmana Alića i povećao vođstvo na 2:0. Posle ovog pogotka očkivalo se da domaći fudbaleri napune mrežu Jošanice, ali se to nije dogodilo.Golman Alić je sprečio Ristića u situaciji  1 na 1 da poveća rezultat. Tek u 36. minutu gostujuća ekipa  je preko Suljovića ozbiljnije pripretila, ali je njegov oštar udarac na gol Đorđevića sa oko 25 metra završio je tik preko prečke.

Neposredno pred odlazak na odmor strelac prvog gola Rakić nije iskoristio grešku gostiju kada su se sudarili golman je ijedan igrač na 16 metara, jer je loptu poslao pored nezaštićene mreže.

U drugom poluvremenu gosti su imali  šansi i za promenu rezultata, iako su zbog povrede Musića od 70. minuta ostali sa igračem manje. Golman Đorđević bio siguran u 50. minutu kada je odbranio nezgodan udarac štopera Ćorovića, a deset minuta kasnije i  Dervišeića. U 79. minutu rezervista Stojanović je sa 25 metara dobro šutirao pod prečku, ali je golman Alić loptu izbacio u korner. Pet minuta pre kraja i štoper gostiju Mehmedović i napadač Suljović su pokušali da ublaže poraz, ali je golman Beloševčana bio siguran. Takođe, i fudbaleri domaće ekipe propustili šanse da povećaju rezultat, ali su bili neodlučni u odlučijućim trenitcima, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Danas su odigrane još dve utakmice 23. kola Zone “Morava”. Na Bubnju Šumadija 1903 je podelila bodove sa Takovom igrajući 1.1, a u Cerovcu Partizan je pobedio Vodojažu sa 1:0. Sutra se sastaju: Polet – Slavija, Mladost – Omladinac, Tutin – Metalac, Bane – Mokra Gora i Orlovac – Trepča.

Pobeda Beloševac – Jošanica 2:0 (2:0)