Sušičani vodili pa stali

Miloš Simić, FK Sloboda, foto: M. Jovičić

Iako su u jesenjoj sezoni ostvarili prednost od 17 bodova u odnosu na drugoplasiranu Šumadiju iz Šumića, fudbaleri Slobode iz Donjih Grbica i prolećni deo prvenstva nastavili su u pobedničkom ritmu. Od osam utakmica sedam su pobedili, a nerešeno odigrali samo sa Košutnjakom (1:1).

Lider na tabeli Prve gradske lige Kragujevca danas je u 25. kolu savladao Sušicu sa 2:1 u utakmici u kojoj su gledaoci videli dobar fudbal, iako su obe ekipe igrale u nekompletnim sastavima. Bila je to prava prvenstvena utakmica sa dosta lepih akcija na veoma dobrom terenu u Sušici, gde Grbičani u ovom delu prvenstva igraju urakmice kao domaćini.

Sušičani su dobro počeli i  preko iskusnog Uglješe Okiljevića  propustili dve šanse da dođu do prednosti. U trećem pokušaju da ugrozi golmana Marjanovića, napadač Sušice Okiljević je nepropisno zaustavljen od beka Slobode Nenada Mitrovića u kaznenom prostoru i sudija je bez dvoumljenja pokazao na penal. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Budimir Đukić i u 30. minutu doveo Sušicu u vođstvo od 1:0.

Grbičani su izjednačili deset minuta kasnije. Uroš Đorđević je sa nekoliko metara šutirao, ali je golman Marković  kratko odbio loptu. Posle gužve u petercu lopta se našla u rukama golmana Sušice, ali je sudija posle konsultacije sa svojim pomoćnikom dosudio indirektan udarac, jer je navodno neko od igrača vratio loptu golmanu. Na ovu odluku burno su protestvovali Sušičani, ali je prekršaj izveden, a loptu odbijenu od živog zida Miloš Simić je sa metar – dva glavom skrenuo u mrežu i izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu Sušica nije imala snage da se suprostavi bolje fizički i tehnički pripremljenoj ekipi Slobode, koja je odmah nastavila sa pritiscima na gol Markovića. U 47. minutu Miloš Simić posle prodora preko desne strane povratnom loptom skoro sa aut linije pronašao slobodnog Nenada Neškovića, koji je glavom sa dva metra  na drugoj stativi loptu poslao u nebranjeni deo mreže, pored buketa igrača za 2:1.

Sloboda je posle toga imala još nekoliko povoljnih porilika za povećanje prednosti. Najbolju šansu u 88. minutu nije iskoristio Goran Džajević. Golman Sušice Marković je bez lopte oborio rezervistu Slavkovića u prodoru i sudija je dosudio kazneni udarac, ali se za grešku iskupio sigurnom odbranom udarca sa 11 metara koji je izveo Džajević.

U ostalim susretima 25. kola Prve gradske lige ovog vikenda igraće: Maršić – Seljak, Sloga (L) – Košutnjak, Erdoglija – Vinogradi, Jedinstvo – Kolonija, Jadran – Šumadija(Č), Budućnost – Sloga (D), Srbija – Arsenal, Cerovac – Šumadinac.

Sloboda (DG) – Sušica 2:1 (1:1)

Stadion: FK Sušica.
Gledalaca: 150.
Sudija: Marko Vasović (Kragujevac).
Strelci: Simić u 40. i Nešković u 47. za Slobodu, Đukić iz penala u 30. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Mitrović (Sloboda), Milenković, Radosavljević, Cvetković, Đukić, Muzejinović (Sušica).

SLOBODA: Marjanović, Mitrović, Petrović, J. Đorđević, Nikolić, Vuković, Džajević (Bataveljić), Stevanović (Slavković), U. Đorđević, Simić, Nešković (Zdravković).

SUŠICA: Marković, Milenković, Radosavljević, Cvetković, Bulatović, Alempijević, Blagojević (Nedeljković), B. Đukić, Tomašević, Okiljević, Mujezinović ( M.Đukić).

Igrač utakmice: Nenad Nešković (Sloboda).