Beloševčani i dalje bez poraza

U 9. kolu Prve gradske lige Kragujevca, ekipa Pobede zabeležila je šesti trijumf u ovoj sezoni, savladavši na svom terenu Zastavu sa ubedljivih 4:1 (2:0), pokazavši se kao najozbiljniji konkurent Borcu iz Drenovca i Srbiji iz Ilićeva u borbi za prvo mesto.

Fudbaleri Pobede sigurno i bez poraza koračaju prema vrhu tabele

Iznenađenje predstavlja poraz Grbičana pred svojim navijačima od ekipe Maršića, koja je pokazala da ostaje u trci za vrh tabele, kao i minimalna pobeda lidera Borca u Drenovcu, u susretu sa „fenjerašem“ Šumadincem iz Velikog Krčmara.

Susret bivšeg srpskoligaša Pobede i Zastave u Beloševcu protekao je u nadmoćnosti domaćina, koji je sa četiri pogotka ispratio komšije. Ekipa Pobede je u protekloj sezoni tavorila pri dnu tabele u Prvoj gradskoj ligi i bila na ivici za preseljenje u niži rang, ali je ove jeseni dobro startovala, zahvaljujući upravi koja je pojačala stručni rad i igrački kadar, pa se može pohvaliti da je jedina ekipa u ligi još bez poraza. Sa šest pobeda i tri remija Beloševčani sada imaju tri boda manje od trenutno vodećeg Borca iz Drenovca, a pretekli su Slobodu iz Grbica, koja je bila i na čelnoj poziciji.

Fudbaleri Pobede su za samo tri minuta u prvom poluvremenu obezbedili prednost od dva gola, koju ekipa sa Bubnja nije mogla da sustigne. U 22. minutu mrežu golmana povratnika u Prvu gradsku ligu Zorana Lukića zatresao je Strahinja Savić, a posle novog kontranapada na 2:0 povisio je Marko Đinović i najavio seriju pogodaka.

Posle odmora Beloševčani su postigli još dva pogotka, zahvaljujući brzim kontrama, koje odbrana Zastave nije mogla da zaustavi. U 49. minutu Dejan Vasojević je povećao prednost na 3:0, a četvrtim pogotkom nadmoćniju igru i pobedu je „overio“ Petar Ivanović.

Jedini pogodak za goste sa Bubnja u finišu utakmice postigao je Lazar Veselinović u 83. minutu, posle male neopreznosti domaćina u odbrani. To je bilo sve što su gosti učinili na jučerašnjoj utakmici u Beloševcu.

POBEDA – ZASTAVA 4:1 (2:0)

Igralište: „Pored pruge“ u Beloševcu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marko Dačović (Kragujevac).
Pomoćnici: Marija Jovanović, Stefan Radosavljević (takođe iz Kragujevca). Strelci: Savić u 22, Đinović u 25, Vasojević u 49. i Ivanović u 61. minutu za Pobedu, a Veselinović u 83. minutu za Zastavu.
Žuti kartoni: Vasojević (Pobeda), Ž. Mitrović (Zastava).

POBEDA: Marašević, Vasojević, Pavlović, Stojadinović, Vukojičić, Stefanović, Đinović (od 80. Todorović), Maksimović (od 75. Nedeljković), Šorić, Savić, Ivanović.

ZASTAVA: Z. Lukić, Čekrlić (od 46. Stojanović), Živanović, Tanasković, Erić, Obradović (od 62. Stošić), S.Lazović, Ž. Mitrović, Arsenijević, Vasov, Veselinović.

Derbi ovog kola u Grbicama između Slobode i Maršića pripao je zasluženo gostima. Gledaoci su videli šest pogodaka, a ekipa trenera Stojanova pobedila je sa 4:2 i približila se vodećim ekipama na tabeli. Vodeći Borac iz Drenovca je sa 1:0 savladao Šumadinca KG.

Ekipa Maršića bila je uspešnija u derbiju od Slobode u Grbicama i osvojila bodove

U ostalim susretima 9. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Kolonija – Sloga (D) 0:2, Mladost (P) – Srbija 1:2. Jedinstvo – Kutlovo 5:4, Šumadija 1934 – Bagremar 1:2.

U vođstvu je Borac iz Drenovca sa 24 boda, Srbija ima 22, a Pobeda 21 bod.

U Drugoj gradskoj ligi odigrane su četiri utakmice 8. kola. Slavija je zabeležila najubedljiviju pobedu na Deninom brdu od 7:2 protiv Vinograda. U gostima je slavila i vodeća Sloga iz Lužnica nad Divostinom sa 3:1, Bratstvo je savladalo Jadrana sa 4:1, a Košutnjak ekipu 21. oktobra sa 2:0. Susret Ćava – Žeželj nije odigran, a slobodna u ovom kolu bila je Dobrača.

U Trećoj gradskoj ligi odigrano je šesto kolo. Trku za jesenjeg prvaka vode Seljak iz Cvetojevca, koji je u gostima pobedio Kremenca u Rogojevcu sa 4:1, i Partizan iz Cerovca posle pobede nad Bukorovcem istim rezultatom.

U narednom kolu igra se derbi dve prvoplasirane ekipe u Cvetojevcu, koje imaju po 16 bodova, a slobodan je Kremenac.