Gružani slavili u Korićanima (FOTO)

U komšijskom duelu 10. kola Šumadijsko-raške zone. ekipa Gruže ubedljivo je savladala Korićane sa 4:1 (2:1) i sustigla lidera na tabeli Šumadiju 1903, koja danas nije odigrala utakmicu u Novom Pazaru zbog kvara na autobusu. Pobedu je zabeležila i Vodojaža (2:0) protiv Zvečana, a Resničani su izgubili bodove od Rasa u Novom Pazaru.

Fudbaleri Gruže imali su razloga za radost posle ubedljive pobede u Korićanima

Susret u Korićanima protekao je u nadmoćnoj igri gostiju, koji su pokazali da su fizički i tehnički spremniji od domaćina i da će biti najozbiljniji konkurent zonašu sa Bubnja u trci za prvo mesto i plasman u viši rang takmičenja. Oni su imali podršku svojih navijača i opravdali su epitet favorita. Postigli su četiri gola, a najbolji akter na terenu Goran Savić zabeležio je het-trik.

Trostrukom strelcu Goranu Saviću (11) čestitao je i kapiten Gruže Aleksandar Aleksić

Od početka utakmice Gružani su krenuli ofanzivno i pritiskali na gol Vranića, a domaći tim nije mogao prikaže svoju igru, jer je morao da se brani. Treba treba reći da su Korićani uputili malo udaraca na gol rezervnog golmana gostiju Dušana Jankovića, koji posle odlaska Dejana Jelčića u Kinu obavlja i ulogu trenera golmana u Radničkom 1923.

Seriju golova gostiju otvorio je  Savić u 16. minutu, kada posle kornera sa desne strane kratko odbijenu loptu sproveo u mrežu za 1:0.

Fudbaleri Korićana uzvratili su kontranapadom preko leve strane i osam minuta kasnije izjednačili. Šutirao je Petrović, golman Janković odbio loptu do Stevića, kome nije bilo teško da je iz neposredne blizine pošalje u mrežu.

Igrači Korićana nisu uspeli da pariraju kvalitetnijoj ekipi gostiju iz Gruže

U 40. minutu Gružani su došli i do drugog vođstva na utakmici. Stanojević, je ubacio loptu pred gol domaćina, a na drugoj stativi glavom je loptu u mrežu sproveo Stanišić, pa su gosti na odmor otišli sa golom prednosti.

Gružani  su dobro krenuli i u drugom poluvremenu. Brzo su postigli treći pogodak, što je u redove domaćina uvelo dodatnu nervozu u igri. U 47. minutu Savić je iskoristio nesporazum u odbrani Korićana i drugi put na utakmici savladao Vranića.

Samo šest minuta kasnije dominaciju Gruže na terenu trećim pogotkom i het-trikom krunisao je Savić za 4:1.

Posle ovog pogotka, Gružani su zaigrali opuštenije, a Korićani su propustili priliku da se vrate u igru. Rezervista Stanišić je 72. minutu sa ivice peterca mlako šutirao u ruke Jankovića, a nije uspeo ni pokušaj Čpajaka iz prekida.

Igrači Gruže su u poslednjih desetak minuta utakmice igrali na polovini domaćina, koji je izgubio svaku nadu da može do izjednačenja ili eventualnog preokreta i u žurbi je grešio.

Gružani (beli dresovi) mogli su i ubedljivije da trijumfuju u Korićanima

U 79. minutu Veljović je sa ivice peterca šutirao pravo u ruke golmana Vranića. Isti igrač je pet minuta kasnije sa sedam-osam metara loptu poslao pored gola, a potom je Raković šutirao iz blizine preko gola. Tako su gosti propustili priliku da u Korićanima zabeleže i ubedljiviju pobedu.

KORIĆANI – GRUŽA 1:4 (1:2)

Igralište u Korićanima.
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Ivan Nešović (Kraljevo).
Pomoćnici: Nenad Simović, Stefan Gavrilović (obojica iz Kraljeva).
Strelci: Stević u 24. za Korićane, Savić u 16, 47, 53. i Stanišić u 40. za Gružu. Žuti kartoni: Obradović, Jevtović (Korićani).

KORIĆANI: Vranić, Stević, Kesić (od 55. Stanišić), Čpajak, Đusić, Obradović (od 46. Jevtović), Trajković, Blačić, Aleksić, Petrović, Đoković (od 63. Stevović).

GRUŽA: Janković, Marić (od 62. Jošović), Stevanović, Jevtović, Aleksić (od 67. Maslak), Janićijević, Smolović, Stanišić, Stanojević (od 65. Raković), Veljković, Savić.

Fudbaleri Vodojaže su golovima Đurića u 56. i Nedeljkovića u 80. minutu savladali u Grošnici ekipu Zvečana sa 2:0. Trijumf Grošničana mogao je da bude i ubedljiviji, ali Vasiljević nije uspeo da realizuje penal u 68. minutu. Ovom pobedom Grošničani su popravili plasman i pretekli Korićane na tabeli.

Grošničani su osvajanjem bodova protiv Zvečana popravili plasman na tabeli

Zbog kvara na autobusu, ekipa Šumadije 1903 nije stigla danas u Novi Pazar, gde je bilo predviđeno da odigra utakmicu sa ekipom Novog Pazara 1928. Kako su nas obavestili iz kluba sa Bubnja, ova utakmica odigraće se najverovatnije u sredu.

Budućnost iz Resnika poražena je od Rasa u Novom Pazaru sa 2:5, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Polet (R) – Omladinac 1:1, Real – Radnik (Ušće) 3:0, Goč – Bane 2:3, Šumadija (T) – Apolon 2018 0:1.

Na čelu tabele su Šumadija 1903 sa utakmicom manje i Gruža sa po 23 boda. Vodojaža se sa 16 bodova preselila u gornji deo tabele na sedmo mesto, a Korićani su sa bodom manje sa šeste pali na desetu poziciju. Resničani su ostali u donjem delu tabele sa deset bodova.

U narednom kolu Korićani su gosti Apolona 2018, Vodojaža odlazi u Rašku, a Resničani dočekuju ekipu Goča iz Vrnjačke Banje, dok će Šumadija 1903 na Bubnju ugostiti imenjaka iz Toponice.

1 thought on “Gružani slavili u Korićanima (FOTO)