Bekament prejak za Kragujevčanke

Za razliku od svojih muških kolega, koji su imali više nego uspešnu premijeru na parketu „SBB Jezera“, rukometašice Radničkog su na svom premijernom nastupu pred kragujevačkom publikom pretrpele ubedljiv poraz od aranđelovačkog Bekamenta rezultatom 23:33 (13:19).

Silno pojačana ekipa Bekamenta bila je isuviše „tvrd orah“ za Kragujevčanke, koje nisu mogle da pariraju iskusnom sastavu iz grada pod Bukuljom.

Rezultatske neizvesnosti bilo je samo u uvodnih desetak minuta utakmice, nakon čega su Aranđelovčanke zagospodarile parketom kragujevačkog „SBB Jezera“ i postepeno uvećavale rezultatsku distancu, koja je na poluvremenu iznosila šest golova prednosti – 19:13.

Pokušale su rukometašice Radničkog da uhvate rezultatski priključak početkom drugog dela utakmice, prišle su na 22:18, ali više od toga jednostavno nisu mogle. Lišene pomoći reprezentativnog pivota Milijane Stošić, koja je doživela težu povredu kolena, Kragujevčanke su ostale bez pravih rešenja u napadu, tako da su Aranđelovčanke uspele da odbiju ovaj nalet domaćeg tima i bez većih problema privele su utakmicu željenom kraju.

Blistala je Sara Garović, koja je tokom svih 60 minuta igrala simultanku sa odbranom Radničkog, a utakmicu je završila sa 15 postignutih golova.

U ekipi Radničkog najraspoloženije za igru bile su Teodora Veličković sa 7 i Ksenija Petrović sa 4 postignutih pogodaka.

Takmičenje u ARKUS ligi Srbije za rukometašice nastavlja se narednog vikenda, a Kragujevčanke očekuje gostovanje novosadskoj Vojvodini.

OPROŠTAJ JASMINE KOLAK

Pre početka meča je upriličena svečanost povodom završetka bogate rukometne karijere bivšeg kapitena Radničkog Jasmine Kolak, koja je u većem delu nastupala za večerašnje rivale. Predstavnici klubova su joj uručili uramljene dresove uz zahvalnost za sve što je uradila igrajući u oba tabora.

RADNIČKI – BEKAMENT BB 23:33 (13:19)

Dvorana
: SBB hala Jezero.
Gledalaca: 150.
Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević.
Sedmerci: Radnički 1 (1), Bekament 4 (3).
Isključenja: Radnički 14 min, Bekament 16 min.

RADNIČKI: J. Pojužina, Veličković 7, Bjelak 1, Knežević 2, Rašković, Blagojević, Vlašković, Stoiljković 2, K. Petrović 4, Ž. Pojužina, Vasović, T. Petrović 1, Inđić 3, Petković (5 odbrana, sedmerac), Ranković, Todorović 3.

BEKAMENT BB: Mitrović, Radojičić, Preković, Stepanović 3, Anić 3, Petrović 3, Simić (11 odbrana), Lazarević, Ankič 1, Stekić 1, Agatunović 3, Kocić 1, Radulović, Nićiforović, Mančić 3, Garović 15.

Igračica utakmice: Sara Garović (Bekament)