Bakić „sredio“ farmaceute

Košarkaši Radničkog u vršačkom Milenijumu, dobrom igrom u drugih dvadeset minuta, nadigrali vicešampiona Srbije i nastavili sa turnejom „toplo-hladno“.

Najzapaženiji pojedinac meča bio je svakako Boris Bakić, koji je nanizao 27 poena, (6/8 za tri), tri skoka i tri asistencije. Njemu uz rame bio je Majkl Skot sa 20 poena, 9 skokova i šest pretrpljenih faulova.

Radnički je loše počeo utakmicu, Birčević je celu prvu deonicu odigrao skoro simultano, spolja se promašivalo, Sajmon je grešio ispod koša. Birčević je kao najviša četvorka na terenu dominirao i neiskusni domaći su morali da ga zaustavljaju faulom.

Do poluvremena, gosti su jednom serijom 16:2 otišli i na veliku razliku, ali je Radnički uspeo nekako da se vrati. U trećoj deonici domaći opet prave seriju i odlaze na plus 9, ali je tada Boris Bakić krenuo da rešeta iz svih pozicija i prednost  domaćih se istopila.

Kragujevčani velikom serijom 26:7 za nepunih šest minuta igre odlaze na dvocifrenu razliku, a zatim i privode utakmicu rutinski kraju.

Pored Bakića i Skota, Birčević je sa 15 poena na kraju uz 6 pretrpljenih faulova bio veoma bitan, naročito na samom početku utakmice. Boban Marjanović je, kao i protiv Partizana imao dobru rolu, 11 poena i pet skokova za četrnaest minuta igre.

Sa druge strane, mladi Gagić je predvodio Vrščane sa 20 poena i 13 skokova, Mladen Jeremić je takođe ubacio dvadeset poena, dok je Nikola Otašević postigao sedam poena uz pet asistencija.

KK Hemofarm – KK Radnički 80:91 ( 24:22, 21:18, 17:30, 18:21)