Ariljci namučili Kragujevčane

Radnicki 1950Teže nego što se očekivalo, košarkaši Radničkog 1950 zabeležili su svoju 21. pobedu u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, nakon što su u hali „Gordana Goca Bogojević“ savladali ekipu Klika iz Arilja sa 96:92 (30:28, 19:19, 24:19, 23:26), u utakmici 24. kola.

Izabranici Igora Todorovića su se poprilično namučili da dođu do nova dva boda u duelu sa neugodinim rivalom iz Arilja. Gosti su od samog početka susreta, pre svega zavhvaljujući dobrom šutu za tri poena, uspevali da održe rezultatski korak sa liderom Prve regionalne lige Zapad.

Imali su Kragujevčani i devet poena prednosti u prvih dvadeset minuta susreta, ali su gosti na odmor između dva poluvremena otišli sa samo dva poena zaostatka – 49:47.

Na početku treće deonice ekipa Klika stiže i do vođstva od 55:51, ali su domaći angažovanijom igrom u nastavku uspeli da ponovo preuzmu vođstvo i u završni kvartal uđu sa sedam poena prednosti – 73:66.

Ipak, ni ova zaliha sa kraja treće četvrtine nije obezbedila Kragujevčanima mirnu završnicu. Gosti iz Arilja su bili u igri sve do poslednjih deset sekundi suseta, kada je Tripković sa dva pogođena bacanja doneo nedostižnih „plus četiri“ domaćinu – 96:92.

Kostić je sa 26 poena predvodio listu strelaca u pobedničkom timu. Todorović je postigao 23, a Tripković 19 poena. U ekipi Klika sjajnu partiju pružio je Arsović sa 27 poena, Bakračlić je ubacio 21, a Nedeljković 20 poena, uz čak šest pogođenih trojki.

Do kraja prvenstva ostala su dva kola i ukoliko ne bude nekih većih iznenađenja međusobni duel između košarkaša Radničkog 1950 i Uba, u poslednjem, 26. kolu, odlučiće o putniku u viši rang takmičenja.

Pre toga, Kragujevčane očekuje gostovanje ekipi Studenta u Bajinoj Bašti.