Aleksandra Katić slomila otpor Subotičanki

zkk-sumadija

Košarkašice Šumadije došle su do svog devetog trijumfa u sezoni, pošto su u meču 14. kola Prve lige Srbije savladale Spartak u Subotici sa 49:44 (13:13, 11:10, 14:11, 11:10).

Iako su važile za favorita pre ovog meča, Kragujevčanke su do trijumfa u Subotici došle u tek samom finišu, pre svega zahvaljujući Aleksandri Katić, koja je u finišu prelomila i bukvalno rešila pitanje pobednika.

Šumadija je bolje otvorila meč i povela sa 9:2, ali su domaće košarkašice do kraja prve četvrtine uspele da izjednače rezultat. Usledila je rezultatska klackalica u drugom periodu igre, da bi gošće iz Kragujevca posle prvih dvadeset minuta igre stekle poen prednosti (24:23).

Nataša Mijatović vezuje četiri poena na startu trećeg perioda i dovodi svoj tim u vođstvo od 28:23, a potom je poentirala i Jelena Ćulafić za „plus sedam“ (30:23). Ipak, domaće košarkašice uspevaju da se primaknu na dva poena zaostatka, a u poslednju deonicu ušlo se sa vođstvom Šumadije od 38:34.

Imale su izabranice Darka Jakovljevića „plus šest“ na startu poslednje četvrtine, ali je domaći tim uspeo da istopi tu prenost i čak dođe do vođstva u 35. minutu (43:42). Tada na scenu stupa do tada gotovo neprimetna Aleksandra Katić, koja vezuje pet poena, na šta se nadovezala i Kristina Raković, potvrdivši pobedu Kragujevčanki.

Nataša Mijatović je sa 15 poena i 9 skokova bila najefikasnija u redovima pobedničke ekipe. Pridodale su joj se Jelena Ćulafić sa 11 i Kristina Raković sa 10 poena.

Kod domaćina prednjačila je Monika Veselovski sa 16 poena, ali uz prilično slab procenat šuta iz igre (18%) i katastrofalnih 0/10 za tri poena.

Šumadija se ovom pobedom izjednačila po broju bodova sa četvrtoplasiranim Partizanom i napravila veliki korak ka plasmanu u plej-of.

U narednom kolu izabranice Darka Jakovljevića dočekuju Vršac Svislajon.