Aleksandar Ćapin „bombardovao“ Cedevitu !!!

cedevita1

U sjajnom ambijentu prepune dvorane  „Jezero“, košarkaši Radničkog izvojevali veoma važnu pobedu u duelu sa ekipom Cedevite, pretendentom za vrh tabele ABA lige.       85:77 (27:29, 11:14, 21:18, 26:16.)

Rezultatski veoma izjednačena utakmica, Aca Petrović je preporodio ekipu Cedevite, nakon turbulencija vezanih za ostavku Maljkovića, a Cedevita ponovo igra veoma kvalitetnu košarku, nakon jedne mini-serije loših partija.

Utakmica je krenula veoma otvoreno na obe strane, sa velikim brojem postignutih poena, što je veoma čudno s obzirom na važnost utakmice za obe ekipe, ali i sjajnu atmosferu preko četiri hiljade ljudi u kragujevačkoj hali.

Mrežice  su prštale,  a na kraju prve deonice je rezultat glasio 27:29 za goste.

Do poluvremena, obe ekipe su pojačale odbranu, teže se pogađalo, dosta napravljenih faulova u jakoj kontakt-igri, a gosti na odmor odlaze sa viškom od pet poena.

Početkom drugog poluvremena, probuđeni Ratko Varda vezuje dve trojke i tako vraća svoju ekipu u egal, a publici vraća nadu u bolji konačan rezultat susreta.

Poslednji period je obeležio skupljanje u reketu i bolje čuvanje centara. Lopta je postala „vruća“, bežala je iz ruku igrača, te su šutevi spolja odlučivali. Ćapin je vezao dve trojke za dva minuta i dokazao da zaslužuje i bolju poziciju od 5. mesta na listi trojkaša regionalne košarkaške lige. Nakon toga, popularni Čaplja vezuje još tri trojke i postaje najzaslužniji za pobedu  domaćeg tima. Cedevita je povremenim kontrama samo ublažila poraz

Aleksandar Ćapin je postigao 23 poena u ovom meču. Radnički odlazi na plus osam nakon njegovih trojki i od tog momenta se lakše disalo u hali “ Jezero“.  Jedna od ovih trojki je bila i sa udaljenosti više od 7m „preko ruke“ protivnika. Ćapin je postigao sedam trojki na ovom meču iz devet pokušaja i bio najzaslužniji za pobedu domaćih.

Uz Ćapina, koji je uz 23 poena podelio i 8 asistencija, raspoloženi su bili i Varda, Vajt i Sinovec sa po 14 postignutih koševa.

Na drugoj strani, kod gostiju se istakao Tomas sa 17 poena, te Grin i Suton sa po 15 postignutih koševa.

KK Radnički – KK Cedevita   85:77 (27:29, 11:14, 21:18, 26:16)

Hala
: Jezero
Gledalaca: 4200.
Sudije: Damir Javor, Radomir Vojinović i Sašo Petek.

KK RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 14, Ćapin 23, Jović, Marković 4, Emening 2, Varda 14, Birčević 6, Borisov 8, Krstović, Mijatović, Vajt 14.

KK CEDEVITA: Vrajt 8, Šuput 6, Lebo, Andrić 6, Buva, Suton 15, Bilan 2, Ilijevski, Nurkić, Tomas 17, Grin 15, Baždarić 8.

Veoma važna pobeda nakon dva poraza košarkaša Radničkog i veoma važna utakmica za ukupan količnik pobeda/poraza u duelima sa hrvatskim klubovima  te pomoć Vojvodini ili nekom drugom dobro plasiranom timu naše lige da zauzme jedno hrvatsko mesto u ABA ligi sledeće sezone.

Sledeću utakmicu u seriji teških provera, izabranici Mute Nikolića igraju u srpskom Aleksandrovcu, gde gostuju prvoplasiranoj ekipi Igokee, 5. januara 2013. godine od 17h.