Aktuelne šampionke prejake za Kragujevčanke

tigrice

U odloženoj utakmici 2. kola Super lige Srbije, rukometašice Radničkog poražene su sinoć u hali „Jezero“ od aranđelovačkog Izvora sa 23:32 (10:13). Mladi kragujevački tim nije imao šansi protiv aktuelnih šampionki Srbije, pa je tako upisao i treći poraz na startu nove sezone.

Oslabljene neigranjem iskusne Marije Lojpur, rukometašice Radničkog parirale su iskusnim rivalkama koliko god su mogle, naročito u prvom poluvremenu. U 22. minutu rezultat je bio nerešen 8:8, ali su do odlaska na odmor gošće uspele da stignu do tri gola prednosti – 13:10.

Na startu drugog poluvremena Aranđelovčanke serijom od šest vezanih golova dolaze na „plus devet“ (19:10), čime je pitanje pobednika faktički bilo rešeno.

U pobedničkoj ekipi prednjačile su Milica Anić i Ana Tomković sa po sedam postignutih golova, dok je sa druge strane najefikasnija bila Sandra Radović sa šest.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽRK Izvor BB 23:32 (10:13)

Isključenja: Radnički 14 min, Izvor 8 min

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić (8 odbrana), Petrović 3, Stojković, Radosavljević, Radović 6, Ležaja  (2 odbrana), Lukić 2, Stajković,  Kojić 3, Stoiljković, Veljković, Marković 2, Kulić 2, Lojpur, Janković  5.

Izvor BB: Nićiforović (2 odbrane), Kojić 5, Žarković, Radoičić 2, Anić 7, Ilić 1, Milošević 2, Tomković 7, Karić (2 odbrane), Rajović, Grbić, Đoković, Kačarević (10 odbrana), Danilović 5, Petrović 2, Tomić 1.

Igrač utakmice: Ana Tomković (Izvor BB)

Već u nedelju, 2. oktobra, u hali „Jezero“ sa početkom u 18 časova, rukometašice Radničkog dočekuju beogradski Junior, sa željom da upišu prve bodove u ovoj sezoni.