Agonija se nastavlja: Košarkaši Radničkog dopisali novi poraz na svoj konto

Niz od četiri uzastopna neuspeha košarkaši Radničkog produžili su sinoćnim porazom od beogradskog Dinamika u poslednjoj utakmici pred svojom publikom u ovoj kalendarskoj godini – 75:85 (18:23, 13:17, 14:20, 30:25).

Oko 1 000 gledalaca u hali „Jezero“ imalo je priliku da prisustvuje još jednoj razočaravajućoj partiji košarkaša Radničkog, koje je nakon odlaska trenera Stevana Mijovića u beogradski FMP na ovoj utakmici sa klupe predvodio njegov prvi saradnik Darko Brajković. Izuzev prvih 5-6 minuta utakmice sve ostalo bilo je za zaborav u više nego skromnom izdanju kragujevačkog tima na ovoj utakmici, koju su u taboru Šumadinaca videli kao idealnu priliku za skretanje sa pogrešnog kursa.

Inspirisani snažnom podrškom sa tribina, koja nije utihnula uprkos nešto slabijim rezultatima u poslednje vreme, već se, naprotiv, samo dodatno pojačala, Kragujevčani su sjajno otvorili meč, posebno u fazi defanzive. Dinamik je prvi koš postigao tek na isteku 2. minuta, kada je Radnički već napravio solidnu zalihu od devet poena prednosti (9:0).

Ipak, brzo su se Šumadinci „izduvali“, pa su gosti iz Beograda već u drugoj polovini uvodne deonice preuzeli konce igre u svoje ruke i uspeli da anuliraju rezultatski zaostatak, da bi poenima Radošića i Nerandžića preuzeli vođstvo, koje su uz povremene oscilacije uspešno održavali do samog završetka utakmice.

Radnički je sredinom druge četvrtine nakratko uspeo da povrati prednost (29:25), ali je potom usledio žestok odgovor Beograđana, koji serijom 15:2 stižu nadomak dvocifrenog vođstva (40:31). Potpuni slom Kragujevčana dogodio se u finišu treće deonice, kada je Dinamik došao do velikih „plus 16“ (56:40) nakon čega je postalo jasno da domaćinu nema spasa.

Dorćolce su do trijumfa u „Jezeru“ predvodili Jovan Šljivančanin, koji je ubacio 22 poena, i nekadašnji član Radničkog Nikola Kostić, koji je brojci od 14 postignutih poena pridodao 6 asistencija, 5 skokova i 3 ukradene lopte. Dvocifreni u pobedničkom sastavu bili su još i Nenad Nerandžić sa 13 i Filip Malešević sa 10 postignutih poena.

U ekipi Radničkog prednjačili su Amerikanci, Trej Kroft sa 18 i Lamont Vest sa 17 postignutih poena. Pavle Nikolić je ubacio 13, a kapiten Marko Đerasimović 12 poena.

Radnički je uprkos još jednom porazu ostao među pet vodećih timova na tabeli sa učinkom 8-6. Godinu na izmaku Kragujevčani završavaju gostovanjem prošlogodišnjem osvajaču KLS Zlatiboru.