Anić šesti na Evropskom prvenstvu u dvorani

Atletičar kragujevačkog Radničkog Lazar Anić zauzeo je šesto mesto u finalu skoka u dalj na Evropskom prvenstvu u dvorani, koje se održava u poljskom Torunu.

Anićev najbolji skok u finalu iznosio je 7.81 metara, što je za dva centimetara bolji rezultat nego u kvalifikacijama (7.79 m), ali daleko od norme potrebne za neku od medalja.

Treba reći da je aktuelni dvoranski prvak Srbije tokom čitavog takmičenja imao problema sa povredom primicača, koja ga je u znatnoj meri sputala da ostvari nešto bolji rezultat na ovom prvenstvu.

Prvo mesto i zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojio je Grk Miltiadis Tentoglu sa skokom od 8.35 metara, drugo mesto zauzeo je Šveđanin Tobijas Montler (8.31 m), dok je treći bio Finac Kristijan Puli (8.24 m).