Rukometaši Radničkog sigurni na startu

Novu sezonu u Super B ligi rukometaši Radničkog otvorili su pobedom na gostovanju Topličaninu u Prokuplju – 30:21 (14:9).

Kragujevčani su od samog starta kontrolisali utakmicu i do odlaska na odmor stekli su zavidnu prednost od pet golova „viška“ (14:9).

Nije bilo opuštanja u redovima Radničkog ni u drugom poluvremenu. Sigurnom odbranom i visokim procentima realizacije napada, Kragujevčani su u 40. minutu došli do dvocifrene prednosti (21:11), pa je već tada bilo jasno da će dva boda završiti u srcu Šumadije.

Centralna figura susreta u Prokuplju bio je golman Radničkog Ognjen Jovanović sa 17 uspešnih intervencija. Golgeterski najraspoloženiji bio je Dušan Medić sa 7 pogodaka, dok su po 5 postigli Mihajlo Knežević i Ilija Bogdanović.

Kod domaćina prednjačio je Stefan Stefanović sa 5 postignutih golova.

RK TOPLIČANIN – RK RADNIČKI 21:30 (9:14)

PROKUPLJE
Hala:
“Dr. Zoran Đinđić”.
Gledalaca: 200
Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić
Sedmerci: Topličanin 4 (2), Radnički 4 (3)
Isključenja: Topličanin 20 min, Radnički 18 min

TOPLIČANIN: Lazić, Obradović, Jovanović, Međedović, Nikolić 2, Kostić, Nikolić 3, Stankulić, Milošević, Jovanović, Mladenović 3, Jovanović 3, Dimitrijević, Stefanović 5, Hamidović, Janićijević 3.

RADNIČKI: Jovanović ( 17 odbrana), Ristić, V. Stevanović 3, Mutavdžić, Lekić (4 odbrane), Dobrosavljević 2, Knežević 5, M. Stevanović 1, Radenović 3, Bogdanović 5, Tomić 4, Janićijević, Medić 7.

Igrač utakmice: Ognjen Jovanović

Narednog vikenda rukometaši Radnički ugostiće ekipu Priboja u okviru drugog kola Super B lige.