Trijumf rukometašica Radničkog na startu sezone

Poput rukometaša, i rukometašice Radničkog su novu takmičarsku sezonu u Super B ligi Srbije započele trijumfom. Kragujevčanke su sinoć na parketu „SBB hale Jezero“ pobedile ekipu Kučeva sa 37:26 (17:16) i tako najavile uspešnu sezonu.

Izabranice Rodoljuba Kurandića su prvo osetnije vođstvo stekle sredinom prvog poluvremena, kada su povele sa 9:4.

Gošće iz Kučeva držale su se sve do kraja prvog poluvremena, da bi u drugom delu susreta domaći tim postepeno povećavao prednost, penjući je do maksimalnih „plus 12“ u 48. minutu (30:18).

Ostatak utakmice bio je stvar egzekucije, a stručni šab Radničkog iskoristio je priliku da šansu pruži i svim igračicama sa klupe.

U redovima Radničkog istakla se Teodora Veličković sa 9 pogodaka, dok su Ajlin Bjelak i Jovana Stoiljković postigle po 7 golova.

Kod gostujuće ekipe izdvojile su se Dragana i Danijela Petković, kao i Ivana Janković sa po 6 postignutih golova.

RK RADNIČKI – RK KUČEVO 37:26 (17:13)

„SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 250
Sudije: Nikola Ilić, Ivan Veličković
Sedmerci: Radnički 2 (2), Kučevo 2 (2)
Isključenja: Radnički 12 min,Kučevo 12 min

RADNIČKI: J. Pojužina (2 odbrane), Đorđević 1, Veličković 9, Srećković, Bjelak 7, Vasić 1, Knežević 3, Blagojević, Hasanović (12 odbrana), Vlašković 1, Filipović, Todorović, T. Petrović, K. Petrović 6, Stoiljković 7, Ž. Pojužina 2.

KUČEVO: Armuš, Kostić 1, Đorđević 1, Živković 1, Dr. Petković 6, Da. Petković 6, Sekulić (1 odbrana), Stajić 1, Šulejić, Rajić (2 odbrane), Jelesijević 4, Janković 6.

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički)

Nakon EHF nedelje, Radnički će u drugom kolu ugostiti ekipu Pančeva.