Još jedno zlato za Ristića u Osijeku

Kragujevčanin Dragan Ristić osvojio je i treću zlatnu medalju na Svetskom kupu u parastreljaštvu, koji je danas završen u Osijeku. Posle pojedinačnog i ekipnog zlata u disciplini R5 vazdušna puška ležeći stav, Ristić je poslednjeg dana takmičenja „upucao“ zlato u disciplini R9 malokalibarska puška 50 metara.

Član kragujevačkog „Čika Mate“ i aktuelni evropski i svetski prvak trijumfovao je sa 250,3 kruga, što je za svega četiri deseta dela kruga slabije od svetskog rekorda u vlasništvu Kristine Furkove iz Slovačke. Drugo mesto zauzeo je Ukrajinac Kovelčuk, a treće Britanac Džefri.

U ekipnoj konkurenciji, posada Srbije (Ristić, Savanović, Jokić) zauzela je četvrto mesto.

Ristić je tako takmičenje u Osijeku završio sa tri osvojena zlata i jednim srebrom. Ukupno, srpski strelci su u Osijeku osvojili deset medalja, pet zlatnih i isto toliko srebrnih odličja.