Žestok otpor šampionkama

U okviru 7. kola Super lige Srbije za žene, fudbalerke Radničkog 1923 ugostile su aktuelnog šampiona Srbije, ekipu subotičkog Spartaka. Kragujevčanke su pružile žestok otpor popularnim „golubicama“, ali su na kraju ipak pretrpele poraz minimalnim rezultatom – 0:1 (0:1).

Gol odluke postignut je u 7. minutu, kada je kapitenka Spartaka Violeta Slović posle kornera zatresla mrežu domaćeg tima.

Kragujevčanke su hrabrom igrom u nastavku susreta pokušavale da dođu do izjednačenja, a najbolju priliku propustile su u 57. minutu, kada je Stefana Bitević u izglednoj situaciji šutirala van okvira gola.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK SPARTAK 0:1 (0:1)

„Čika Dača“
Gledalaca: 50
Sudija: Milica Joksić
Strelac: Slović u 7. minutu za ŽFK Spartak
Žuti kartoni: Ilić, Jurišević (ŽFK Radnički 1923), Denda (ŽFK Spartak)

ŽFK RADNIČKI 1923: Obradović, Anđ. Milenković, Vasić (od 71. And. Milenković), Gačić, Samčović, Živković, Ilić, Jurišević, Bitević (od 90. Gogić), Lazić, Milosavljević.

ŽFK SPARTAK: Kostić, Denda, Vajda, Slović, Lukas, Adamek, Fidler, Filipović, Frajtović (od 46. Mihajlović), Porter, Stupar (od 46. Ćirić).

Posle sedam odigranih kola, fudbalerke Radničkog 1923 zauzimaju petu poziciju na tabeli sa pet osvojenih bodova.

U narednom, osmom kolu, Kragujevčanke će 27. oktobra ugostiti Mašinac Trejs iz Niša.