Korićani ubedljivom pobedom popravili plasman

Posle dva vezana poraza u Šumadijsko-raškoj zoni, fudbaleri Korićana su u nedelju pred svojim navijačima popravili utisak. Savladali su ekipu Poleta iz Ratine kod Kraljeva sa 4:0, a tri pogotka postigao je Dušan Petrović. Tri boda osvojili su i Resničani protiv Reala iz Podunavaca.

Fudbaleri Korićana zabeležili vrednu pobedu protiv Poleta posle dva vezana poraza

Susret 9. kola Šumadijsko-raške zone pokazao je da je kriza rezultata u ekipi Korićana prevaziđena. To je potvrđeno najubedljivijom pobedom u ovoj sezoni, u duelu sa ekipom Poleta. Najviše zasluga za trijumf Korićana pripadaju napadaču Petroviću, koji je „proradio“ kada je bilo najpotrebnije i postigao het-trik, a nad njim je napravljen i penal, pa je opravdano poneo i naziv najboljeg igrača utakmice.

Nedeljni susret u Korićanima odlučen je već u prvom poluvremenu, kada je ekipa trenera Miloša Dabića prosto „pregazila“ goste i postigla ubedljivo vođstvo od 3:0.

Domaći tim došao je u vođstvo u 18. minutu. U prodoru je bio napadač Petrović, ali ga je nepropisno zaustavio golman Županjac i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Vlačić za 1:0.

Na scenu je potom stupio korpulentni Petrović. U 25. minutu je posle centaršuta Aleksića sa desne strane glavom savladao golmana Poleta, da bi dva minuta kasnije iskoristio asistenciju Obradovića i povisio prednost svog tima na 3:0.

Fudbaleri Poleta su posle odmora dobro krenuli i malo je nedostajalo da postignu pogodak. Trnavac je izašao pred golmana Vranića, ali nije uspeo i da ga savlada.

Gosti su u finišu utakmice imali inicijativu, ali su se nešto više otvorili, što je domaćem timu omogućilo da postigne i četvrti pogodak. U 82. minutu rezervista Stanišić je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i povratnom loptom uposlio Petrovića, koji je trećim pogotkom na utakmici stavio tačku na ovu najbolju igru ekipe Korićana u ovoj sezoni.

Ovom pobedom kragujevački zonaš se sa 15 bodova iz donjeg dela tabele preselio na šestu poziciju i sada ima samo tri boda manje od trećeplasirane Šumadije, od koje je u prethodnom kolu izgubio u Toponici.

KORIĆANI – POLET (Ratina) 4:0 (3:0)

Igralište u Korićanima.
Sudija: Nervin Bihorac (Novi Pazar).
Pomoćnici: Asmir Ejupović (N. Pazar), Vladan Veselinović (Knić).
Strelci: Vlačić u 18. iz jedanaesterca, Petrović u 5, 7. i 82. minutu.
Žuti kartoni: Stević (Korićani), Vojimilovac, Milošević (Polet).
Crveni karton: Stanković u 75. (Korićani), Županjac u 70. (Polet).

KORIĆANI: Vranić, Stević, Kesić, Čpajak, Đusić, Obradović (od 55. Stanišić), Trajković (od  46. Stanković), Vlačić, Aleksić (od 84. Živanović),Petrović, Đoković.

POLET: Županjac, Bogdanović (od  80. Mićić), Milovanović, Dragović, Rogović, Vojimilovac (od 75. Miladinović), Milošević, Kosovac, Filipović (od 30. Živanović), Trnavac, Pavlović.

Treću pobedu u ovoj sezoni zabeležila je i ekipa Budućnosti iz Resnika, koju od nedavno vodi trener Dragoslav Ristović, doskorašnji strateg Vodojaže, pobedivši Reala iz Podunavaca sa 2:1. Iako su gosti vodili sa 1:0, Resničani su zahvaljujući golovima Lepovića u 43. i 87. minutu preokretom došli do bodova.

Resničani maksimalno koriste prednost domaćeg terena i uvećavaju bodovni saldo

U vođstvu je Šumadija 1903 sa 23 boda, koja je pobedila Vodojažu sa 2:1, a Budućnost je na 11. mestu sa 10 bodova.

U narednom kolu Korićani su ponovo domaćini i dočekuju kandidata za prvo mesto Gružu, a Vodojaža u Grošnici ekipu Zvečana. Lider na tabeli sa Bubnja odlazi na noge Novom Pazaru 1928, a Budućnost je gost Rasa, takođe u Novom Pazaru.