Vojvodina savladala Radnički u Novom Sadu

U pretposlednjem kolu Superlige, rukometaši kragujevačkog Radničkog poraženi su u Novom Sadu od Vojvodine sa 31:25 (14:13).

Kragujevčani su se hrabro borili i bili ravnopravan protivnik sve do sredine drugog poluvremena, kada su Novosađani uspeli da slome otpor i na kraju zasluženo dođu do pobede.

Radnički je u prvom poluvremenu sjajnom igrom u odbrani i strpljivom u napadu uspevao da održi ravnotežu. Drugo poluvreme domaćin je pojačao pritisak na bekovima Radničkog, Abadžić je sjajno branio a “lale“ su preko kontri dolazili do lakih golova.

Novosađanin Barišić i Aleksandar Bosić iz Radničkog, sa po sedam golova, bili su najefikasniji akteri na susretu.

Na tabeli Superlige Radnički je deseti sa 20 osvojenih bodova, dok je Vojvodina lider i do osvajanja druge šampionske titule u istoriji kluba nedostaje joj još samo pobeda u poslednjem kolu u Nišu protiv Železničara.

U poslednjem kolu rukometaši Radničkog će u “Jezeru“ dočekati ekipu Zaječara.