Vojvodina bolja u derbiju

Rukometaši Radničkog doživeli su večeras drugi poraz u plej-of fazi Super lige Srbije, pošto su u Novom Sadu izgubili od domaće Vojvodine sa 25:29 (10:14) u okviru derbija 4. kola.  Novosađani su kontrolisali rezultat u toku svih 60 minuta i na kraju zasluženo stigli do dva boda.

Već na samom startu utakmice domaći su napravili ubitačnu seriju 6:0 i pokazali da će Kragujevčanima biti izuzetno teško da se vrate kući neporaženi. Radnički je prvi gol postigao tek u desetom minutu. Predvođeni raspoloženim Kocićem, Pušicom i Tošićem, rukometaši Vojvodine su uspeli da na odmor odu sa četiri gola prednosti – 14:10.

U nastavku igre Radnički je serijom 4:0 uspeo da se približi na samo gol zaostatka (17:16), ali je to bilo sve što su izabranici Nedeljka Vučkovića uspeli da urade na ovom meču. Na scenu je stupio sjajni Miljan Pušica, pa je Vojvodina veoma brzo otišla na „plus sedam“ (24:17), čime je faktički rešeno pitanje pobednika u ovom meču.

Domaće je do pobede predvodio već pomenuti Pušica sa 11 golova, dok su Todorović i Mirković pogađali po šest puta. Na golu Novosađana nesavladiv je bio Miroslav Kocić, koji je ubeležio čak 11 uspešnih intervencija, uključujući i jedan zaustavljen sedmerac. U redovima Kragujevčana vredi spomenuti kapitena Petrovića, koji je zabeležio 10 odbrana. Milošević je postigao 5, Šmigić 4, a Rajčević i Spasić po 3 gola.

Sledeći meč rukometaši Radničkog igraju u nedelju, kada će u „Jezeru“ dočekati niški Železničar.

Vojvodina – Radnički 29:25 (14:10)

Dvorana: Slana bara u Novom Sadu.
Gledalaca: 450.
Sudije: Alimpić i Crnjanski (Bačka Palanka).
Sedmerci: Vojvodina 4 (3), Radnički 5 (3).
Isključenja: Vojvodina 12, Radnički 10 minuta.

VOJVODINA: Kocić (11 odbrana, 1 sedmerac), Popov, Elezović, Veselinov, Mirković 6 (3), Perović, Pušica 11, Todorović 6, Ranisavljević, Nikolić 2, N. Arsenić, Ivanović, Babić, Stanković 4, Đurković, L. Arsenić (7 odbrana).

RADNIČKI: Petrović (10 odbrana), Milošević 5, Žegarac, Spasić 3, Pralica 1 (1), Bosić, Janićijević, Gugleta 1, Stevanović, Milinčić 1, Mošić 1, Jaćimović 4, Tomić 1, Šmigić 4, Rajičević 3 (2).

Igrač utakmice: Miljan Pušica (Vojvodina).