Vodojaža eliminisala srpskoligaša Jošanicu iz kupa (FOTO)

U prvom kolu Kupa na području Fudbalskog saveza regiona Zapadne Srbije, fudbaleri Vodojaže su u izuzetno borbenoj utakmici pobedili Jošanicu iz Novog Pazara sa 3:2 (2:1) i tako izborili plasman u drugo kolo, u kome će za sedam dana dočekati ekipu Takova.

Ekipa Vodojaže ide dalje u kupu i naredne srede dočekuje Takovo iz Gornjeg Milanovca

Bio je to susret osvajača Kupa Fudbalskog saveza grada Kragujevca i Raškog okruga, u kojem je domaćin odigrao bolje, iako je za protivnika imao ekipu iz višeg ranga takmičenja. Izabranici trenera Dragoslava Ristovića od početka su dobro krenuli i ekspresnim pogotkom usmerili tok utakmice u željenom pravcu.

Odavno se nije desilo da Grošničani postignu gol u prvom minutu, kao što to su učinili danas protiv srpskoligaša Jošanice u tridesetoj sekundi. Despotović je došao do lopte, prošao po levoj strani i preciznim udarcem pogodio suprotni ugao golmana Preljevića.

Međutim, ekipa Jošanice, koju predvodi Sead Hadžibulić, napadač sa superligaškim iskustvom, nije se predavala i brzo je sredila svoje redove. U 15. minutu upravo je kapiten Hadžibulić izveo udarac iz prekida sa oko 20 metara, lopta je zakačila jednog igrača u živom zidu i prevarila golmana Živaka.

Tako su gosti izjednačili na 1:1 i preuzeli igru u svoje ruke. Češće su pretili, ali je golman Vodojaže dva puta odlično intervenisao i iz blizine odbranio udarce Smajovića u 25. i 27. minutu.

Detalj sa današnje utakmice u Grošnici, u kojoj su gledaoci videli borbenu igru obe ekipe

Fudbaleri iz Grošnice su dugim loptama i napadima preko krilnih pozicija i iz kontranapada koristili neopreznost odbrane protivnika, pa su u 28. minutu ponovo došli do rezultatske prednosti. Jekić je dobacio loptu do Milosavljevića, koji je primorao golmana Preljevića da drugi put vadi loptu iz mreže.

Korpulentni Hadžibulić pokušao je u 32. minutu glavom da postigne i drugi gol za goste, ali je Živak bio na mestu i sprečio izjednačenje. Prilikom jednog doskoka golman Vodojaže je povredio koleno, ali je do kraja prvog poluvremena ostao na golu, iako je bilo primetno da se teško kreće, zbog čega je posle odmora ustupio mesto rezervnom čuvaru mreže Šarcu.

U 45. minutu Vodojaža je propustila priliku da uveća prednost. U velikoj gužvi u petercu Jošanice, posle kornera sa leve strane, pokušaj Tanasijevića osujetio je Sadović, koji je izblokirao njegov udarac, pa se na odmor otišlo sa golom prednosti za Grošničane.

U drugom delu susreta gosti iz Novog Pazara češće su napadali u želji da izjednače, ali je odbrana Vodojaže uspešno odolevala i brzim kontrama stvarala šanse. Visok izlazak odbrane gostiju pokušavao je da iskoristi brzonogi Nedeljković i u tome uspeo u 76. minutu, kada je postigao i treći pogodak za Grošničane. Desetak  minuta kasnije imao je ovaj uporni napadač priliku da postigne i drugi gol na utakmici, ali je loptu poslao pored nezaštićene mreže Pazaraca.

Nikola Nedeljković trećim pogotkom povisio je vođstvo Vodojaže, koje Pazarci nisu
sustigli

U finišu utakmice igrači Jošanice krenuli su na sve ili ništa i u 87. minutu uspeli su da smanje prednost Vodojaže na 3:2 preko Sadovića. Ovaj pogodak uneo je nervozu u redove domaće ekipe, čija je odbrana, kojom je dirigovao iskusni Komatina, izdržala veliki pritisak.

U 89. minutu gosti iz Novog Pazara imali su šansu za izjednačenje i dođu do izvođenja penala, ali je Brunčević glavom slabo šutirao i lopta je završila u rukama rekonvalescenta Šarca, koji „prinudno“ zamenio povređenog Živaka i dva-tri puta uspešno intervenisao. Tako je Vodojaža sačuvala stečenu prednost i plasirala se u drugo kolo, a gostujuća ekipa nezadovoljna ishodom susreta napustila teren u Grošnici, gde je više očekivala.

Fudbaleri Jošanice pred kraj utakmice postigli drugi gol, ali nisu uspeli da se plasiraju u
drugo kolo kupa

VODOJAŽA – JOŠANICA 3:2 (2:1)

Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivan Nikitović (Čačak).
Pomoćnici: Vanja Belić, Andreja Mladenović  (takođe iz Čačka).
Strelci: Despotović u 1, Milosavljević u 28. i Nedeljković u 76. za Vodojažu, a Hadžibulić u 15. i Sadović u 87. minutu za Jošanicu.
Žuti kartoni: Jovanović (Vodojaža), Mujanović (Jošanica).

VODOJAŽA: Živak (od 46. Šarac), Jovanović (od 59. Vasiljević), Đokić, Mijaličić, Tanasijević , Jokić, Vuković, Despotović, Nedeljković,Milosavljević (od 80. Đurić)

JOŠANICA: Preljević, Mujanović, Zimonjić, Delimeđac (od 29. Obradović), Marukić, Sadin Smajović, Sadović, Semin Smajović, Brunčević, Murić (od 73. Halilović), Hadžibulić.

U nastavku ovog takmičenja, naredne srede Grošničani će ponovo biti domaćini i za protivnika će imati ekipu Takova iz Gornjeg Milanovca, dok će se Gruža sastati sa pobednikom susreta Železničar (Lajkovac) – Provo.