Veleobrt Zemunki na „Pampasu“

Fudbalerke Radničkog 1923 poražene su na svom „Pampasu“ od zemunske Sloge u poslednjoj utakmici regularnog dela takmičenja u Super ligi Srbije za žene – 2:3 (1:3). Bio je to prvi poraz učenica trenera Aleksandra Ćurčića u prolećnom delu prvenstva nakon dva uzastopna trijumfa i skoka na peto mesto superligaške tabele, koje Kragujevčankama donosi pol poziciju u predstojećem plej-autu.

Želele su popularne „đavolice“ da osvajanjem sva tri boda u duelu sa značajno oslabljenom i ne previše motivisanom ekipom iz Zemuna na najbolji mogući način zaokruže regularni deo takmičenja i ujedno produže prolećni niz trijumfa, ali su u prevelikoj želji za pobedom očigledno sagorele. Zemunke su za svega trinaest minuta u potpunosti preokrenule tok utakmice i utabale sebi put ka sedmom prvenstvenom trijumfu.

Otvorile su izabranice trenera Ćurčića utakmicu kako se samo poželeti može. Hitronoga Mina Čingelić je u 10. minutu kao tajfun protutnjala levom stranom, izbila pred Andreu Šipetić i rutinski je savladala.

Ko je nakon ovakvog početka utakmice uopšte mogao pomisliti da će domaće fudbalerke dvadesetak minuta kasnije juriti zaostatak od dva gola? Zemunke su se nakon primljenog pogotka na samom startu utakmice uozbiljile i na krilima dvostrukog strelca Milice Popović i Ane Barjaktarović, koja je tresla mrežu kragujevačkog tima i u prethodnom odmeravanju snaga ova dva tima, došle su do preokreta i kapitalne prednosti.

Kragujevčanke su početkom drugog poluvremena uspele da ublaže zaostatak preko Jovane Marjanović, koja se najbolje snašla u gužvi pred gostujućim golom, ali više od toga nisu mogle. Da stvari budu gore, u poslednjem minutu Tamara Gogić je zaradila drugi žuti karton, tako da neće biti u mogućnosti da pomogne svojim saigračicama u uvodnoj rundi plej-auta, u kojoj će izabranice trenera Ćurčića ugostiti poslednjeplasirani Mašinac iz Niša.